Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
21.12.2012, 12:02

Жена му го измамила, па девет месеци живее на стебло

Мажот нема намера да се симне од дрвото додека неговата сопруга не му се извини

Сањеј ја фатил својата сопруга како го мами со соседот кој живее во куќата до нивната во Мумбај, но таа одбила да му се извини за својот чин, па овој 25-годишен маж се качил на стебло, од кое нема намера да се симне се додека таа не се извини.

Тој преживува благодарејќи на плодовите на дрвото и храната која му ја носат роднините. „Јаде и спие на дрвото. Дури и се 'олеснува' на него. Често одиме кај него да го прашаме дали му треба нешто“, раскажува неговата сестра.

Неговата мајка, наводно, им кажала на сите роднини дека тој порачал дека ќе се убие доколку продолжат да го наговараат да се симне.

Со оглед на тоа дека мажот не направил никаков прекршок и никому не се обраќа, полицијата неможе да интервенира, а неговата сопруга се вратила кај своите родители и упорно не се извинува.


Статијата е прочитана 1037 пати.


Испрати коментарПети Смит најавува уште една книга по наградената „Just Kids“
Евровизија 2013 со 39 земји-учеснички
Промоција на книгата „Атом и Ева" од Бранко Прља
„Трето полувреме“ не влезе во трката за оскар
Музиката на семејството Штраус ќе се слуша во Домот на АРМ
Електронскиот продуцент Б.АТЛ во живо на Канал 103
Македонците во златната средина на позитивци во светот
(ФОТО) Мис Америка е најубавата жена на Универзумот
„Монд“ - Депардје станува Црногорец?
Премиера на бајката „Грдото пајче“
(ФОТО) Монт Еверест во две милијарди пиксели
„Фолтин“ концертно со „Антитело“ во МКЦ
„Катализатор 33“ на Ирена Јорданова најсимнуван роман на „Амазон“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 2°C

Магла

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: 0°C

Вторник
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз-Титова Совладетелка (35)
Дали Јованка била параноик.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |