Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
04.01.2013, 11:55

Пато се враќа во Бразил, ќе игра за КоринтијансСпоред италијанските медиуми, Милан од продажбата на Пато ќе заработи 15 милиони евра

Бразилецот Александре Пато го напушта Милан и се враќа во својата татковина. Младиот напаѓач е нов играч на свесткиот клупски фудбалски првак Коринтијанс.

Според италијанските медиуми, Милан од продажбата на Пато ќе заработи 15 милиони евра. Трансферот се очекува да се официјализира деновиве откако ќе се завршат сите формалности.

Пато кариерата ја започна во Интернационал во 2006 година, а по одличните прикажани партии по доаѓањето во Милан 2007 година, последните три сезони имаше големи проблеми со повреди и повеќе беше надвор од теренот или на клупата за резерви, отколку во првиот состав.

23-годишниот напаѓач, по шест години поминати на европскиот континент се враќа во Бразил со желба да ја врати добрата форма и да се избори за место во репрезентацијата пред настапот на Светското првенство 2014 година кое ќе се одржи токму во Бразил.Статијата е прочитана 248 пати.


Испрати коментарГеоргиев од Бугарија го освои Божикниот турнир во шах - Карпош 2013
Македонија со 18 ракометари ќе патува за Севиља
Дванаесетта победа по ред за Клиперси на домашен терен
Лацио му се доближи на Јувентус
Македонија минимално загуби од Србија
(ФОТО) Будуќност повторно пречка за МЗТ Скопје
Победа за Антиќ, пораз за Мекејлеб
Клиперси го добија градското дерби со Лејкерси
Бадников оган „ќе гори“ и во „Борис Трајковски“
Пандев ја пречекува Рома во дербито на Серија А
Челзи го претстави голгетерот од Њукасл
Ефремов најдобар атлетичар за 2012
Швеѓанката Еклунд за малку ќе си го пресекла вратот со скија
Полицијата ги идентификува расистите кои го навредувале Боатенг
Никси без милост кон „мамузите“
Хасани на трансфер-листа во Волфсбург
Полска не стравува за Пипан
Клиперси тргнаа во погрешен правец!
„Сеча“ на носители во второто коло во Доха
„Фенерџијата“ подобар од европскиот првак
Ракометарите комплетни во Ниш

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 0°C

Претежно облачно

Недела
Облачно
Макс: 2°C, Мин: -2°C

Понеделник
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 1°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (45)
Инцидентот на Бајкалско Езеро.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |