Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ЕП 2012) Роналдо ги одведе Португалците во полуфиналето

Со погодокот на ѕвездата на Реал во 79 минута, Португалија славеше во првиот четвртфинален натпревар над Чешка со 1:0...

Груевски - Полна поддршка од Путин за економските проекти

Добиена е позитивна реакција за приклучување на Македонија во енергетскиот проект Јужен поток и за гасификацијата, изјави по средбата премиерот Никола...

Тачи блиску до пакт со Црвенковски и Георгиевски

Според лидерот на ДПА, локалните избори ќе бидат главен тест за евентуална идна соработка со партиите од македонскиот камп...

Вести
Димитрис Аврамопулос е новиот пилот на грчката дипломатија
По повеќе од 72 часа преговори новата грчка тројка Адонис Самарас, Евагелос Венизелос и Фотис Кувелис го договорија составот на новата влада
(ВИДЕО) Канал 5 заработи тридневна забрана за рекламирање
Советот за радиодифузија изрече казна поради невистиното рекламирање со кое се заведува јавноста и поради користење през...
Скоро 100.000 Македонци живеат во Австралија
Австралиското биро за статистика ги објави првите податоци од пописот од 2011 година, според кој во Австралија живеат 93...
(ВИДЕО) Запленети 76 кг марихуана шверцувани преку Охридско езеро
Акцијата наречена „Адриа“ ноќеска по полноќ резултираше со заплена на дрогата чија вредност на пазарот може да достигне и до 300 илјади евра
Адриан Настасе се обидел да се самоубие
(ФОТО) Скопјани се разладуваа во базенот „Бисер“
Опожарен автомобил пред ВИП хотелот во Скопје
Во Дебарско Eзеро се удави петнаесетгодишно момче
Исчезнат скопјанец пронајден удавен во Вардар
Нови предлог економски мерки на СДСМ
 
Магазин
(ВИДЕО) „Мајкрософт“ го претстави Windows Phone 8
Најочекувана промена се таканаречените „плочки“ односно „tiles“ на почетниот екран, кои сега може дополнително да се прилагодуваат, а корисниците можат да им ја менуваат бојата и големината
Највредните предмети на Витни Хјустон одат на аукција
Сите почитувачи на музиката на трагично починатата поп-дива Витни Хјустон, како и страсни колекционери, на 24 јуни ќе им...
Граѓаните го запоседнаа Градскиот парк за „Види музика, слушни слика...“
Публиката танцуваше и ги потпевнуваше познатите рефрени, а на крајот со громогласни аплаузи го поздрави настапот на филх...
Летните приказни на „Или-Или“ почнуваат со „Гордиевата врвка“
„Гордиевата врвка“ е шесто издание на „Или-Или“ од германскиот автор Бернхард Шлинк...
Игор Тошевски ja исмејува цензурата преку „Фејсбук“
Спорт
(ЕП 2012) Роналдо ги одведе Португалците во полуфиналето
Со погодокот на ѕвездата на Реал во 79 минута, Португалија славеше во првиот четвртфинален натпревар над Чешка со 1:0
(ЕП ВЕСТИ) Нова казна од УЕФА за „коцкестите“ фанови
Претходните две казни од 25.000 и од 80.000 евра немаа никаков ефект врз хрватските хулигани, а залудни беа и апелите на...
(ЕП 2012) Англичаните тренираат пенали пред натпреварот со Италија
Дојдовме во фаза кога пеналите мораме да ги сфатиме сериозно, бидејќи во минатото ни се случуваше важни натпревари да из...
Македонија кандидат за две ракометни ЕП
Ракометната федерација достави две апликации за организатор на младински европски првенства, а одлуката за тоа ќе биде д...
(ЕП 2012) Одредени судиите за четвртфинале, Штарк го напушта турнирот
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 16°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3845, 31.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Девет години „клиничка смрт“ на оркестрите
ТОДОР ТРАЈЧЕВСКИ за Музичката продукција на МРТВ. Несфатливо е како ниту еден министер за култура не реагирал на деветго...
Сега лекарот ќе ве тужи!
Кога познатиот дерматолог Арнолд Клајн, таткото на „ботоксот“, познат по својот екстравагантен животен стил и љубов за с...
Дијамантите се вечни
Дијамантот е најтврд минерал во природата. Тоа е безбојна кристална супстанција со висок индекс на прекршување на светли...
Пет најизолирани цивилизации
Уметнички дела со моторна пила
Охриѓанецот Борис Џепароски создава дела главно од масивно дрво на кое му дава душа...
Модниот викенд порасна во Модна недела
Првоаприлска забава за најмладите во „Веро центар“
Саботни муабети
Огнен Јанески
Смени го каналот
 Јасминка Павловска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | ��ороскоп | Саботен магазин |