Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
31.05.2012, 11:10
Страмачони на клупата на Интер до 2015Тренерот на Интер, Андреа Страмачони, го продолжи договорот со италијанскиот фудбалски великан за дополнителни три години

Претседателот на „нераѕурите“ Масимо Морати по катастрофалната серија резултати на поранешниот стратег Клаудио Раниери реши да го постави младиот помошник Страмачони за последните девет кола во Серија А. Тренерот, кој има 36 години, веднаш ги собра симпатиите на играчите и на раководството на клубот откако успеа да оствари пет победи.

Статијата е прочитана 371 пати.

Испрати коментарПрв пораз за Сан Антонио по 20 победи
Вардар доби дозвола од УЕФА за настап во еврокуповите
Горан Пандев останува во Наполи!
Ракометарките чекор поблиску до ЕП
Македонија е за промени во ФИБА-Европа
Убиен македонскиот ексолимпиец Гаџиханов

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Петок
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Сабота
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен Магазин |