Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.03.2012, 13:04

Пожарникар повреден при незгода кај Требош

Тетовски пожарникар се здоби со изгореници од втор степен во несреќа што се случи во неделата на автопатот Тетово - Скопје во близина на надвозникот за Требош.

Според полицијата, околу 11 часот, на камион „ман“ со приколка натоварена со ризла му пукнала задната десна гума и се запалила. Возачот од село Ларце се паркирал на десната коловозна крајна лента и се обидел со противпожарен апарат да го изгасне оганот. Бидејќи пожарот ги зафатил двете гуми, шоферот повикал пожарникари. Додека пожарникарите го гаселе пламенот од церадата од приколката, ризлата почнала да паѓа на асфалтот. Пукнала една од запалените гуми, а од притисокот на воздухот, ризлата се распрскала и го повредила 43-годишниот пожарникар од село Јанчиште. Итно бил префрлен на Хируршкото одделение при Клиничката болница во Тетово, каде му се констатирани изгореници од втор степен на долните екстремитети и на лицето. (Г.А.)

 


Статијата е прочитана 623 пати.

Испрати коментарИванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Работник загина при ископ во Лисиче
Една парламентарна одлука - две различни читања
Јанакиески - влез на нов оператор ќе отпушти стотици вработени
Зетот го убил дедото зашто не му давал да си ги види децата
Во Австрија уапсен „супер крадец“ од Македонија
Извлечен првиот автомобил во играта на среќа „Среќни вести“
Катар Петролеум заинтересиран за инвестирање во Македонија
Пад на цената на нафтата на берзите
Димовски - Нема простор за „зелена нафта“
Невладини од Војводина предлагаат федерална Србија
Собранието гласа за годишнини од значајни личности во 2012
Камерон призна дека организирал „тајни вечери“ за донаторите
Српскиот динар историски најниско во однос на еврото
Крвава семејна расправија во Чаир
Водата во градската мрежа на Прилеп е исправна
Попоски – Хејг - Британија е силен поддржувач на Македонија
Детонаторска каписла му пукнала в џеб
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар
Што сакаше да каже Муса Џафери ?
Холанд води пред Саркози во кладилниците
Јапонија ја запре работата на уште еден нуклеарен реактор
Сеул ќе ја собори севернокорејската ракета
Сончево со повремена облачност
Караванот „Среќни вести“ тргна од Скопје
Турска компанија најави градба на станови во Македонија
Тројца кандидати во трката за претседател на Светската банкаDa se cudis, 26.03.2012 17:08:07
Ova ispadnalo ko filmot Final destination ako saka da bide ke bide, posakuvam da zazdravi sto pobrzo

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |