Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
21.02.2012, 15:26
Одложени преговорите меѓу Приштина и БелградПретстојниот круг разговори меѓу Белград и Приштина, кој требаше да започне изутринава во 10 часот во Брисел, беше одложен на неопределено време поради доцнење на делегацијата од Приштина.

Европската комисија соопшти дека делегацијата од Приштина, предводена од Едита Тахири, не пристигнала синоќа во Брисел како што беше планирано. Се очекува делегацијата да пристигне во текот на денот.

Белградската делегација предводена од Борислав Стефановиќ, пристигна навремено.

Комисијата не ги посочи причините за доцнењето на приштинската делегација, ниту пак кога ќе може да започне денешниот круг од разговорите.Статијата е прочитана 261 пати.

Испрати коментарСДСМ - Граѓаните се доведени со грбот до ѕидот
АКТА пред Судот на ЕУ
Прекинат штрајкот на аеродромот Франкфурт
Во Бугарија отворена првата кинеска фабрика за автомобили
Брисел разочаран од разговорите на Нимиц во Скопје
Коњановски - Продолжува поддршката на проектите за агроенергија
Протести за палењето на Коранот го запалија и Кабул
(ВИДЕО) Снег смачка автомобил, возачот се спаси
Продолжен рокот за аплицирање за „Купи куќа, купи стан“
Од штедилница украдени милион денари
(ОБНОВЕНО) „Ќе ја чекаме и ќе ја бараме правдата“
„Гробарот“ Кими предаден на српските власти
Анита Алоска назначена за в.д. директор на „Охридско лето“
Во Сирија убиени двајца странски новинари
Нимиц во Атина ќе се сретне со Пападимос и Димас
Собранието го донесе Законот за здравствена заштита
Почнува судскиот процес за убиството на Јашари
Строс-Кан во притвор уште едно деноноќие
Карневалистите ги исмеаја политичарите
Нови протести во Грција против мерките за штедење
Нова рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина
Директорот Василески заминува од „Охридско лето"
ФОН бара правично рангирање на универзитетите
Сестра го избодела брата си со нож
Трошоците за живот во јануари повисоки за 1,2 отсто
Реакции во Грција на договорот за новиот пакет-помош
Од март до аеродромот „Александар Велики“ со автобус
Косовски војници ќе се обучуваат на македонските полигони
Од утре треба се врати уличното осветлување
ТАВ најави нови авиолинии, бара поддршка од државата
Иванов - Македонија е пример за изучување на јазиците на заедниците
Дури за три недели одлука за „Чебрен и „Галиште“
Тетовец фатен во Италија со 280 кг марихуана
Македонија долго чека на отворање на преговорите
Јеменците на избори против Салех
Богородичната црква во Париз ги менува камбаните
Mинистерoт за одбрана Бесими во посета на Косово
Четиринаесет повредени во судар на два трамваја во Белград
Доминик Строс-Кан притворен во Лил
Пападимос - Кредитниот договор да биде разгледан од парламентот до 15 март
Да се искористи дијалогот на високо ниво
Евроминистрите повторно ја спасија Грција од банкрот
Табличките со прекари хит уште првиот ден
Рамковски - Осуден сум уште пред да ми пресудат
Ристовски - Барањата на работодавачите ќе бидат разгледани
Околу 46 отсто невработени на возраст од 15 до 29 години
Околу 70.000 патници се превезени на аеродромите во јануари
„Гугл“ обвинет за шпионажа
Нимиц се воздржа од изјави по средбата со Попоски
Јоаким Гаук ќе биде новиот германски претседател
Јеремиќ - Уганда не го призна Косово
Шведска привлечна за Европејците во време на кризата
Индискиот град Колката ќе се претвори во син град
Нови прописи за органско вино во ЕУ
Повторно штрајк на франкфуртскиот аеродром
Започна карневалот во Рио де Жанеиро
Три лица загинаа во лавина во САД
Еврозоната ќе расправа за помошта за Грција
Почнува издавањето на нови регистарски таблички
Нимиц во Скопје на разговори со македонскиот државен врв
Презентирана програмата за јубилејот „20 години АРМ“
Германците го поддржуваат Јоахим Гаук за претседател
Од утре со нови регистарски таблички налик на европските
Откриени крадците во „Кам маркет“
Претседателот Иванов во Истанбул
Османи - Политичарите кокетираат со меѓуетничките тензии
Сончево и потопло време со температура до 12. степен
Уганда го призна Косово како независна држава
Професор натепал ученици на голем одмор
Премиерот се надева на суштинска средба во Атина
Груевски најави изградба на нов Клинички центар
Се шири листата на осомничени за „Калдрма“
Македонија останува конструктивна во разговорите за името
(ОБНОВЕНО) Два куршума испукани врз телевизија Алфа
Ограбен Археолошкиот музеј во Древна Олимпија
Македонците во Албанија на средба со ОБСЕ
САД повлекуваат од Европа повеќе од 11.000 војници
Евакуација на болно момче од Малино со хеликоптер
Нов бран македонски азиланти во Шв��јцарија
Дописник на „Њујорк Тајмс“ умре во Сирија
Пад на профитот на банката „Сосиете Женерал“
Зголемена платата на битолскиот градоначалник
Јабланица се поврза со останaтиот свет
Германскиот претседател поднесе оставка
(ВИДЕО) Повторно запалено македонското знаме во Приштина
Сообраќајот се одвива забавено, наместа има голомразица
Kоординација кај Иванов во пресрет на посетата на Нимиц„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Време
Скопје, -5°C

Магла

Четврток
Сончево
Макс: 8°C, Мин: -2°C

Петок
Ведро
Макс: 9°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Блог избор

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |