Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
26.12.2012, 13:32
Челзи се откажа од Фалкао и се сврте кон ВилјаШпанскиот репрезентативец се поретко е меѓу стартерите на каталонскиот гигант, па тука Челзи ја гледа шансата за можен трансфер

Екипата на Челзи не планира да се откаже од намерата да купи квалитетен напаѓач во јануарскиот преоден рок. Веќе неколку месеци се шпекулираше дека во најскоро време во Лондон ќе се пресели голгетерот на Атлетико Мадрид Радамел Фалкао, но сега се поизвесно е дека нема да има ништо од овој трансфер.

Англискиот премиерлигаш кој заостанува 11 бода зад лидерот во првенството Манчестер јунајтед, сега се насочи кон напаѓачот на Барселона Давид Виља. Шпанскиот репрезентативец се поретко е меѓу стартерите на каталонскиот гигант, па тука Челзи ја гледа шансата за можен трансфер. Дополнителна шанса дека Виља може да се пресели на „Стемфорд Бриџ“ е фактот дека од неодамна на клупата на лондончани седна шпанскиот стратег Рафаел Бенитез. Покрај Бенитез на клупата, во нападот на актуелниот европски пампион прва опција е репрезентативецот на „црвената фурија“, Фернандо Торес. Виља и Торес многу добро се познаваат од репрезентативниот дрес и би можеле да бидат одличен тандем во англиското првенство. Се шпекулира дека Челзи на Виља ќе му понуди неделна плата од 110.000 фунти.

Од Барселона засега не сакаат да се откажат од Виља, па спортскиот директор Андони Зубизарета неодамна демантираше дека напаѓачот ќе го напушти каталонскиот гигант.

Статијата е прочитана 790 пати.


Испрати коментарГодина во знакот на Тодор Гечевски
Ѓаволски тешка победа на Јунајтед
Ибрахимовиќ повторно најдобар во Шведска
Попов се повреди на мечот со КПР
Ибраими македонски фудбалер на годината
Фетел спортист на годината во Европа
Шарлот го претрпе 16.пораз по ред
УЕФА ги обжали своите казни за Србија и Англија
Надал не игра ни во Абу Даби
Тестови со Грција и со Шпанија пред Евробаскет
Роналдо за 145 милиони евра во Манчестер јунајтед?
Хорнер го фали „херојскиот дух“ на Ред бул
Мајами божикно разиграни
Илиевски на местото на Бабунски?
Реал бара голман за следната сезона?
Снајдер ги договори личните услови со Тотенхем
На Кубица му недостасува Формула 1
Леброн се прости од забивањето
Кире Лазаров од утре во Пореч
Надал не очекува да биде фит пред март
Лион и ПСЖ со по три гола до нови три бода
Новицки се врати, Далас декласиран
Челзи ја потопи Астон Вила
Фергусон
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Хунтлер останува во Шалке
Пораз на Металург од Подравка
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Кожуф е лидер на полусезоната
Попов асистираше за триумф на ВБА
Фернандез за посилен Вардар
Хекинг преминува во Волфсбург
Неш се врати за победа на Лејкерси
Уште една победа на Лацио за второ место во Серија А
Втор пораз на Њујорк на домашен терен
И Андреева објави повлекување
Виланова успешно опериран
Ферари го претпочита Фетел пред Хамилтон
Червар трогнат со македонскиот пасош
Заврши победничката серија на Оклахома Сити
(ФОТО) Цибона „расчистена“, на ред е Широки
Барселона ќе го чека Виланова
Задар го доби „трилерот“ со Партизан
Пандев и Наполи против Плзен
Клиперси го потврдија рекордот, Тандерси незапириливи
Реал Мадрид против Манчестер јунајтед!
Стојановиќ поуспешен од Пандев
Македонија официјално на 81. место
МЗТ со стапица за гладните „волци“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Петок
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: 0°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (38)
Даријана на Тито – југословенската Мадам де Помпадур.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ФОТО) Нема квалитетен воздух, нема живот
Здружението на граѓани „Гоу грин“ и средношколци маршираа по улиците против неодговорниот однос на надлежните и индустри...
Каде за Нова година?
Угостителите и локалите нудат се' и сешто, но, сепак, примарна задача ќе биде да не останете шворц до наредната плата. В...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |