Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
02.11.2012, 14:38
„ХТЦ Виндоус фон 8Х“ во салоните на „Вип“Почетокот на продажбата на новиот брендиран телефон се совпаѓа со светската премиера во 50 земји низ светот

Најновиот смартфон „ХТЦ Виндоус фон 8Х“ од денеска почна се продава во салоните на „Вип“. Почетокот на продажбата на новиот брендиран телефон се совпаѓа со светската премиера во 50 земји низ светот. Во „Вип“, „ХТЦ Виндоус фон 8Х“ ќе чини 29.999 денари, а достапен е и за нула денари со договор на 24 месеци.

„Новиот оперативен систем нуди нови опции за бизнис-корисниците кои овозможуваат поголема мобилност и продуктивност во движење. „Виндоус фон 8Х“ јасно се издвојува како еден од врвните мобилни екосистеми и е компетитивен со секоја смартфон-платформа во светот“, изјави Илијанчо Гаговски, директор на „Микрософт - Македонија“.

Сопствениците на „ХТЦ Виндоус фон 8Х“ можат со себе да ги носат омилените филмови, фотографии и музика, а првпат се воведува бленда со ултраширок агол од 88 степени на предната камера, која може да опфати четири лика.

„Она што денес сме навистина горди е што имаме можност да им овозможиме на нашите корисници да бидат меѓу првите корисници во светот кои ќе можат да станат сопственици на паметен телефон од последната генерација на смартфони кои работат на оперативниот систем ’Виндоус фон 8’ и заедно со новата мрежа на ’Вип’ и понудата за бесплатен интернет, навистина да уживаат во мобилноста и достапноста“, изјави Никола Љушев, главен извршен директор на „Вип“. (Ек.Р.)

Статијата е прочитана 413 пати.

Испрати коментарКраткиот филм „Шумарот“ ја освои Норвешка
Пирамидата во Пјонгјанг ќе биде највисокиот хотел во светот
Филмот за Мајкл Џексон доаѓа во Скопје
Се продава масата на која е напишан романот „Дракула“
Борјан Цанев настапува со Софиската филхармонија
Концерт на Македонската филхармонија со Марсел Калифе
Почвата на Марс слична со почвата на Хаваите

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 7°C

Ведро

Сабота
Делумно облачно
Макс: 19°C, Мин: 6°C

Недела
Делумно облачно
Макс: 20°C, Мин: 7°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (42)
Титовата шлаканица ја открива тајната. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Кога Менхетен се врати во камена доба
По најмногу еден ден без греење и струја, без вода за туширање и да се пушти вода во тоалетот, Њујорк не е воопшто забав...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |