Број 3037  четврток, 16 јули 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Визите укинати, отворени нови видици

Нема веќе редици, нема писма со покани, нема преводи..., порачаа вчера Оли Рен и Жак Баро. Според нив, вчерашниот ден бил историски за земјите од Западен Балкан

Ќе има навалица за биометриски пасоши

МНР прави напори да се отворат базни станици во дел од македонските амбасади
Големо „уа“ за законот за парламент

Вчера се дебатираше за законот за Собрание предложен само од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ
Црвенковски ја средува партијата и исчезна од јавноста

Роми бараат да се изгради теќе на скопскиот плоштад
Битолчани ќе пијат екстра скапа вода, референдум нема
Забранети концертите во црквата „Св. Софија“
Најди! во Утрински
Анкета
Дали Македонците ќе се иселуваат во ЕУ по укинувањето на визите:
да
не
Вкупно 3261 гласа

ЕДИТОРИЈАЛ
Тамара Грнчароска
ПОГЛЕД
Жаклина Хаџи - Зафирова
Мислења
Петар Арсовски
Втора страница
Ќе има навалица за биометриски пасоши
Матуранти тројкаши
Verbatim
На прво место
За Србија одлуката е како падот на Бастилја
Награда за граѓаните на Македонија
Во Грција ќе се оди со патен лист?
Визите укинати, отворени нови хоризонти
Поттик за другите реформи
Политика
Големо „уа“ за законот за парламент
Маневски најавува забрзување на реформите во судството
Роми бараат да се изгради теќе на скопскиот плоштад
Разврската за големите корупциски скандали одложена за септември
Црвенковски ја средува партијата и исчезна од јавноста
Валеро- Нови договори не се потребни
Разрешени тројца обвинители
Уставниот суд не се меша во смените на ДУТ
Македонија
Околу 300 ромски деца бесплатно ќе одат во градинки
„Добредојдовте, иселеници“ само на албански
Случаи на новиот грип се лекуваат дома
Нема пари за штети на компјутерите во училиштата
Битолчани ќе пијат екстра скапа вода, референдум нема
Со кредит ќе се градат водоводи
Економија
Ставрески молчи за ребалансот
Каматите остануваат високи до крајот на годинава
„Ало нет“ - прва понуда на „Космофон“ и „Он.нет“
Нов „Together“ во центарот на градот
Винарите бараат развој на винскиот туризам
Во Македонија се' уште не се конфискува нелегалниот имот
Наскоро решение за откупната цена на пченицата
Аранжманот со ММФ ја спаси БиХ од банкрот
Повисоки царини за кинеската стока во Албанија
До 2010 без работа ќе останат 30 млн. лица
Хроника
Од четворица обвинети за нападот на Прокредит, ќе им се суди на двајца
Шефот на кабинетот на министерот за животна средина барал поткуп
Укинат притворот на Соколиќ и на Христовски
Огнена стрелба врз „Гоце Делчев“
Симнат имунитетот на судијката Јанкова
Наскоро судење за убиството кај ПМФ
Едиторијал
Крај на фрустрациите
Анализа
Мислења
Правични полулисти VS предавници
Скопје
Во Аеродром ќе се гради споменик на Јане Сандански
Семејството Јовановски има најубав балкон
„Топлификација“ ги менува вреловодите стари 40 години
Промовиран туристички водич на Скопје
Се градат тротоари на улицата „Марко Крале“ во Бутел
Забава
Писма
Се капе ли некој во езерото Младост?
Тие добри, стари времиња...
Свет
Се урна ирански авион, загинаа 168 патници
Победникот на изборите во Бугарија сака сам да формира влада
Израелските војници во Газа стрелаа во се' што мрда
Русија гради нова база за црноморската флота
Демонстранти се ��удрија со полицијата во Ирска
По „Борат“, Украина го забрани и „Бруно“
Курдите го продолжија примирјето
Палестинци ја забранија Ал Џезира
Зелаја протеран од Хондурас за да се избегне насилство
Култура
Промоција на мозаиците на Глигор Чемерски во претседателскиот кабинет
Европска филмска конференција во Скопје
Ги чувам зборовите како сонценца во тегла за зимница
Македонски градски песни со четири флејти
Забранети концертите во црквата „Св. Софија“
По втор пат „Топол културен бран“
Спорт
БАТЕ Борисов си обезбеди формален реванш
Работнички пропушти шанса да го покори Белфаст
Милано без еуфорија на мегдан со Славен Белупо
Јуниорите слаби на местата центар и плеј - адут колективот
Репрезентативците на Арсиќ го тестираа срцето во „Филип Втори“
Фудбалски вести
Мозли го предлага Тод за наследник
Кевендиш прв во првата етапа без радиоврска
Надал се враќа на мастерсот во Монтреал
Пауел против Болт на 100 м во Лондон