Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
14.02.2013, 16:36
Стив Мартин првпат стана татко на 68 годиниАктерот Стив Мартин првпат на 68 години стана татко. Медиумите објавија дека Мартин и неговата сопруга Ен Стрингфилд (41), новинарка на „Њујорк тајмс“ добиле принова во декември минатата година.

Двојката е позната по чувањето на својата приватност, но неодамна е видена како се шета со бебе во Лос Анџелес.

- Добија бебе, но никој не знае како успеаја да ја сочуваат тајната, изјави неименуван извор.

Стив и Ен се венчаа во јули 2007 година по три години заеднички живот. Мартин пред тоа беше во брак со актерката Викторија Тенант од 1986 до 1994 годинаСтатијата е прочитана 790 пати.


Испрати коментарКултурни настани за поддршка на акцијата „Да го обновиме Трескавец“
Треба да има ред и отчет при трошењето на јавните пари
Манекен Пис ќе носи српска шајкача
Македонскиот филмски фонд на собир во Израел
(ФОТО) Најмалата банка во Германија
Фотографии од бремената Кејт Мидлтон во бикини
„Фолтин“ за Св. Трифун и Св. Валентин во „Хавана“
ДПМ одбележа 66 години постоење
Мила Кунис ќе се соблече, само да не ја прашуваат за Ештон
„Роксет“, „Квин“ и „Битлси“ за Денот на вљубените
(ФОТО) Був под хауба преживеа возење од сто километри на час
Битола на големо се подготвува за „Битола Шекспир фестивал“
Александар Морфов прогласен за почесен доктор на ЕСРА
Кралицата не сака бебето да се вика Дајана
Филмот „Арго“доби три награди БАФТА
(ФОТО) Триумф на младите музичари над ветераните
Ќерката на Мик Џегер живее во социјален стан
Кирил Џајковски на Вудсток
(ФОТО) Ритуално капење во Индија
Вегетаријански порции за Адолф Хитлер
(ФОТО) Самба! Самба! Самба!
(ФОТО) Кинезите го прославија пристигнувањето на Змијата
Леонардо ди Каприо во врска со косовската Мис универзум
Берлинале почна во знакот на политиката
Пол Макартни во Њу Орлеанс помина како уличен свирач
Од сабота до сабота
ЏИШ - Ново шоу со Игор Џамбазов на МТВ
Нацоски одбележува декада на меѓународната сцена
Во мозокот постои центар за зло
„Епл“ продаде повеќе од 25 милијарди песни
Филмскиот фонд ќе финансира 28 проекти
Дино Имери ја одушеви публиката во „Лисински“
(ФОТО) Поштенска марка со вкус на чоколадо
(ФОТО) Долги аплаузи и воодушевување на премиерата на „Изгубени Германци“
Сто и дваесет години од смртта на Григор Прличев
(ВИДЕО) Астероид ќе мине покрај Земјата на 15 февруари
„Skyfall“ прогласен за филм на годината на Бритиш Филм Авардс
Премиера на „Изгубени Германци“ од Дејан Дуковски во МНТ
Слика од Пикасо продадена за 28,6 милиони фунти
Роби Вилијамс не бил доволно кул за „Оејзис“
Агата Кристи била надгледувана од МИ5
Премиера на операта „Аптекарот“ од Јозеф Хајдн
Првата фотографија на синот на Шакира и Пике за УНИЦЕФ
Реконструирано лицето на Ричард Трети
Пронајден скелетот на Ричард Трети
„Изгубени Германци“ утревечер премиерно во МНТ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 5°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 10°C, Мин: -2°C

Недела
Претежно облачно
Макс: 9°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Повеќе од 500 повредени oд метеорски дожд над Урал
Дождот од метеорски остатоци денеска падна над руската Челјабинска област во реонот на Урал...
(ВИДЕО) Сто најдобри песни на сите времиња според „Ролингстоун“
90.The Five Satins, „In the still of the night“
Автор: Fred Parris; продуценти: The Five Satins; објавена: септември 1956 година, „Стандорд“
Водителскиот бард замина во легендите
Миќа Орловиќ, ненадминлив доајен што ја одбележа медиумската сцена на бивша Југославија, почина завчера во Белград во 79...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |