Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
18.07.2012, 10:25

Календарот на Пирели за 2013. без голи убавици

Во изданието за 2013 година, наместо голи убавици, ќе има фотографии на млади жени ангажирани во фондации и хуманитарни организации

Наместо голите убавици, кои со години ги красеа странците на календарите на Пирели, во изданието за 2013 година ќе бидат фотографиите на млади жени ангажирани во фондациите и хуманитарните организации.

Како што пишува списанието „Венити Феир“, во новиот календар на Пирели нема да има ниту една гола девојка, дури ни во бикини и на тој начин ова познато издание ќе ја одбележи 40-годишнината од постоењето.

„Венити Феир“ во својот нов број објавува ексклузивни фотографии од снимањето на календарот во Рио де Жанеиро. За изгледот на календарот за следната година овој пат е задолжен Стив Мекари, еден од најпознатите воени фотографи во светот, кој освои голем број награди со фотографии од конфликтните зони од Иран, Ирак, Персискиот Залив, Бејрут и Камбоџа. Светската слава ја стекна во 1985 година кога неговата фотографија на млада Авганистанка со зелени очи се појави на насловната страница на списанието „Нешнал џиографик“.

Новиот календар на Пирели претставува 11 млади жени ангажирани во разни фондации, невладини организации и хуманитарни проекти. Тоа ќе биде календар без традиционалните еротски претстави, календар кој го слави женскиот алтруистички дух, пишува „Венити Феир“.


Статијата е прочитана 767 пати.

Испрати коментарВодителот на „Топ гир“ - најплатената ѕвезда на Би-Би-Си
(ФОТО) Храбра пародија на нашата политичка реалност
Почнува шестиот „Локумфест“ во Битола
„Архелаос“ на Плевнеш и Цветановски премиерно во Стоби
„Зa Mакедонцките работи“ на Мисирков на германски јазик
Ристо Василевски на фестивал нa поезијата во Франција
Американската „златна младина“ на Инстаграм открива како живеат богатите деца
Конкурсот за необјавена поема „Григор Прличев“ трае до 30 август
Пронајдени останките на Мона Лиза
Антонио Бандерас бара прошка од сопругата Мелани Грифит
Милчо Манчевски во жири во Венеција
(ФОТО) Сто пати браво за Мишел Камило
Руските солисти Борис Бровцин и Анастасија Волтчок вечер на „Охридско лето“
Ума Турман роди ќерка на 42 години
САД одбележуваат 110 години од производството на првиот климатизер
Мариса Мајер од „Гугл“ е новиот генерален директор на „Јаху“
Почина легендарниот клавијатурист на „Дип Парпл“„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода ��а пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР
Брајант не може да замисли да не освои злато
Трудница на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |