Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
17.08.2012, 15:24
Седлоски: Играчите се за менеМакедонскиот в.д. селектор за „Вечерњи лист“ вели дека има поддршка да остане на кормилото

Гоце Седлоски во вчерашното издание на хрватскиот весник „Вечерњи лист“ го пренесува расположението меѓу фудбалските репрезентативци на Македонија да остане на кормилото на националниот тим, на кое дебитира како в.д. селектор со победа од 1:0 против Литванија во пријателскиот натпревар одигран во средата во Скопје.

„Тоа го сакаат моите играчи. Сите се изјаснија за моето останување, а сега одлуката е во рацете на Фудбалската федерација. Им ги кажав моите услови, па нека решат“, вели тој за дневниот лист.

Поранешниот македонски репрезентативец, единствен со сто настапи, а сега помошник-тренер во австриски Матерзбург, не сака да се изјаснува за своето видување.

„Не би зборувал за своите чувства. Само ќе кажам дека многу ми значи тоа што играчите го зборуваат за мене во медиумите. Тоа ми е големо признание“, објаснува тој.

„Вечерњи лист“ побара коментар од Седлоски и за поразот на Хрватска од Швајцарија од 4:2 во Сплит во средата. Токму „коцкестите“ на 7 септември ќе ја пречекаат Македонија на „Максимир“ на стартот од квалификациите за Светското првенство 2014 во Бразил.

„Го видов само резултатот, не и деталите од натпреварот. Изненадување? Па, и не е. Денес против ниедна репрезентација не можете да сметате на сигурна победа. Швајцарците се добри, а тоа што Хрватите играле лошо не мора ништо да значи. И нема да не' залаже. Ние и тоа како добро знаеме какви играчи има Хрватска и колку моќна репрезентација е таа“, одговори некогашниот капитен на Динамо од Загреб.Статијата е прочитана 773 пати.

Испрати коментарКамерунецот Сонг во Барселона за 19 милиони евра
Илиевски од семејни причини го напушти Локомотив
Михајловски го засили Работнички
Металург и Динамо Минск во борба за трофејот на турнирот „Струга 2012“
Реал и Барса во битка за Шпанија и за „светска хегемонија“
Манчестер Сити ја почнува одбраната на титулата со Саутемптон
Вермален нов капитен на Арсенал
Шарди го запре Мари во Синсинати
Пеле - Лондон постави олимписки стандард
Гечевски ја заврши репрезентативната кариера
Динамо Минск прв финалист на струшкиот ракометен турнир
Феникс потпиша со Џермејн О’Нил
Мартинез во Баерн за рекордни 40 милиони евра
Балиќ во Металург за 200.000 евра по сезона!?
Светската пливачка елита в недела на 26. Охридски маратон
Надал го откажа учеството на Ју-Ес опен
Ван Перси и официјално во Манчестер јунајтед!
(ФОТО) Пандев за минимална победа против Литванците
Македонија падна на 34. место
Бајнам на експериментална терапија на коленото
Квалификациите клучни и сезонава во Формула 1
На Франк Рибери и Карим Бензема ќе им се суди
Марадона би работел како тренер во Кина
Македонските надежи поразени од Португалијаeuro, 17.08.2012 16:51:30
I ti podobro resenie od polosoto,zamisli Babunski da e selektor?????Mislam deka Cedoir Janevski e toj koj treba da e selektor,t.e. siguren sum.
Bt, 17.08.2012 20:17:11
Pa ovie fudbaleri (ne se igraci kako shto pishuvate igracite se za na oro :) bea povikani od Toshak pa od kade sega negovi :)

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |