Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Инциденти и пред и во Собранието

Претседателот на Собранието со полиција беше извлечен од Салата за пленарни седници. Пратеничката Весна Бендевска од СДСМ настрада при турканиците во ...

Кошкања меѓу пратениците во Собранието

Пратениците на СДСМ со жив штит не пуштаат никого да влезе во пленарната сала и пеејќи во „Во борба, во борба македонски народе“...

(ФОТО) Блокада на опозицијата на автопатот Велес – Скопје

Приврзаниците на СДСМ со блокада го искажаа нивното незадоволство, од како што ја нарекоа „селективниот пристап на велешката полиција во утринската ак...

Вести
(ФОТО) Инциденти и пред и во Собранието
Претседателот на Собранието со полиција беше извлечен од Салата за пленарни седници. Пратеничката Весна Бендевска од СДСМ настрада при турканиците во Собранието
Кошкања меѓу пратениците во Собранието
Пратениците на СДСМ со жив штит не пуштаат никого да влезе во пленарната сала и пеејќи во „Во борба, во борба македонски...
(ФОТО) Блокада на опозицијата на автопатот Велес – Скопје
Приврзаниците на СДСМ со блокада го искажаа нивното незадоволство, од како што ја нарекоа „селективниот пристап на велеш...
(ФОТО) Опозициските лидери пред Собранието, драмата се претвора во криза
Лидерите на опозициската коалиција заедно со голем број приврзаници се пред Парламентот...
Почнуваат божикните празници по Грегоријанскиот календар
Исламисти уриваат светилишта во Мали
Сезоната на Попова Шапка почна со ноќно скијање
Во Гевгелија се гради индустриска зона
Монти не се кандидира, но би ја водел новата влада
Студот однесе 200 жртви во Централна и Источна Европа
Бугарија незадоволн�� од тврдењата на Давутоглу за Македонија
(ФОТО) Новогодишна светлечка магија во Скопје
Со топла ракија и оро се береа бадникарските гранчиња
Дачиќ: Во реалниот живот Косово е се подалеку од Србија
Османи: Македонија е зрела за широка коалиција
 
Магазин
„Трето полувреме“ не влезе во трката за оскар
Американската Академија вчера ги објави филмските остварувања од неанглиско говорно подрачје кои ќе се борат за оскар за „Најдобар странски филм“
Пети Смит најавува уште една книга по наградената „Just Kids“
„Сакам овој пат да пишувам за својот покоен сопруг, гитаристот Фред Смит. Мојот живот не е приказна за сексот, дрогата и...
Евровизија 2013 со 39 земји-учеснички
Босна и Херцеговина, Португалија и Словачка го откажаа своето учество на „Евросонг 2013“ од економски причини, додека Ту...
Музиката на семејството Штраус ќе се слуша во Домот на АРМ
Гала-новогодишниот концерт на Македонската филхармонија ќе се одржи на 26 декември, а Операта ќе се посвети на празникот...
Електронскиот продуцент Б.АТЛ во живо на Канал 103
Александар Балдазарски е дел и од скопскиот лаптоп квартет „Дисфилхармонија“, со кој дели слична музичка визија...
Спорт
Гечевски со тројка му пресуди на Широки
Центарот на МЗТ Скопје со прецизен удар за три поени на три секунди пред крајот донесе победа од 72:71
Фернандез за посилен Вардар
Шпанската репрезентативка во Скопје доаѓа на 4 јануари кога и официјално ќе стави потпис на 1,5 годишен договор...
Попов асистираше за триумф на ВБА
Македонскиот интернационалец имаше главна улога во триумфот на Вест Бромович над Норич 2:1...
Неш се врати за победа на Лејкерси
„Езерџиите“ откако ја надокнадија негативата од 14 поени во продолжението го совладаа Голден Стејт со 118:115. Искусниот...
Лазаров остана без трофејот, моќна Барса
Надал се плаши од враќањето на теренот
Пораз на Металург од Подравка
Хекинг преминува во Волфсбург
Хунтлер останува во Шалке
Радост за Наполи, пенал над Пандев
 

Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Магла

Понеделник
Сончево
Макс: 6°C, Мин: 0°C

Вторник
Сончево
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз-Титова Совладетелка (35)
Дали Јованка била параноик.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4066, 24.12.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Владата не отстапува, СДСМ подготвува жив штит
Дали денеска на седница на Собранието ќе биде поставен буџетот за идната година. Владата требаше да расправа. Политичката ситуација станува драматична
Во Битола нема заварувач ниту за лек
Македонија има голем потенцијал за развој на занаетчиството, но занаетчиите не покажале интересирање за субвенциите што ги нуди државата
ДУИ во дилема што да прави
Ако ДУИ застане зад предлогот на Вељаноски, тогаш тој принцип може да се примени и за законот за бранителите
Дали нејзе и е подобро? Последните научни докази за женскиот оргазам
Оргазамот предизвикува ослободување на хормони за зближување. Еден од нив е окситоцинот, кој понекогаш се нарекува и „хормон на доверба“
Најбрз начин за обликување на телото до Нова година
Ако почнете диета без вежбање, ќе ги изгубите килограмите, но стомакот ќе биде олабавен
Грција ја загрижувал национализмот на Балканот
Изјавите на Сали Бериша предизвикаа остри реакции во Атина. Национализмот расте во сите балкански држави, а партиите како Златна зора него го ставија и како дел од грчката политичка агенда
Руфи Османи предлага влада на широка коалиција
На конгресот на НДП во тетово Руфи Османи ги оцени како неприфатливи буџетските политики на Владата
Груевски: Суетата на Црвенковски е причина за блокадите
„Нема потреба од лидерска средба. Ние дадовме четири предлози за компромис за буџетот и сите ги одбија.
Текстура на животот е моја најважна изложба
Фотографот Иван Блажев забележува дека Скопје станува се' понеинспиративна и задушувачка средина во која тешко се опстојува
Препорачано од уредникот
Каролина блесна во сиот свој сјај
Елегантна, заводлива, прецизна во изведбите, поп пејачката приреди ексклузивен предновогодишен акустичен концерт за паметење
Велешани во финална битка за дислокација на Топилницата
Со измените во урбанистичкиот план, општината Велес предвидува на местото на Топилницата да има зелен појас

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Успесите ми се аргумент за трет мандат. Ќе обединувам, а нема да делам
Кандидатите за градоначалник на Битола, Владимир Талески од ВМРО-ДПМНЕ и Менде Диневски од опозициониот блок, зборуваат за своите програми, планови и визии за развој на градот
Поглед
Даниела Трпчевска
Меридијани
Питер Сингер
Мислења
Арсим Зеколи
Мислења
Аљоша Симјановски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |