Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
16.10.2012, 14:13
Фетел не размислува за ФерариВозачот на Ред бул ја демантира информацијата од Би-Би-Си дека размислува да си замине до 2014 година да стане возач на Ферари, каде што тимски колега би му бил Фернандо Алонсо

Себастијан Фетел ја демантира информацијата од Би-Би-Си дека размислува да си замине од Ред бул и до 2014 година да стане возач на Ферари, каде што тимски колега би му бил Фернандо Алонсо. Британскиот радиодифузер се повика на извор од италијанскиот тим, според кој трансферот на Германецот ќе зависи од тоа како ќе помине Ферари во следната сезона, која е последна од договорот со Фелипе Маса.

„Прво, во овој момент размислувам само за една работа, а тоа е како повторно да станам светски првак. Навистина не размислувам да го напуштам Ред бул. Во таа екипа го имам сето тоа за што сум сонувал. Станав дел од едно големо и, што е најважно, успешно семејство. Немам причина, мотив ниту желба за заминување“, изјави новиот лидер во вкупниот поредок сезонава по триумфот во трката за Големата награда на Јужна Кореја во неделата. Четири трки до крајот на годинашниот шампионат тој има шест бода предност во однос на второпласираниот Алонсо.


Статијата е прочитана 215 пати.

Испрати коментарПобеда за Металург и пораз за Вардар Про во Сеха лигата
Тепачки, хулиганство, насилство пред и по натпреварот со Србија
Камерон бара остри казни за Србија
Самба во Вроцлав
Швеѓаните од 0:4 до 4:4!
Јаневски - Големата желба и борбеност ни донесоа победа
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Работнички потпиша со Шарпер
Надал се враќа за Австралија опен
МВР - Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Победата над Србија императив
Фетел во Ферари до 2014 година
Реал Мадрид три месеци без Марсело
Михајловиќ - Македонија опасна и без Пандев
Димитров сениорски првак на Македонија
Протест од Златна зора до ФИБА за Македонија
Српски хулигани најавуваат тепачки пред натпреварот Македонија - Србија
Хет-трик на Металург во Лигата на шампионите
Торп се соочувал со убиствена депресија
Втор пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата
Фетел триумфираше во Кореја
Вардар Про убедлив во ЕХФ Купот
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

   


Site Meter


Време
Скопје, 7°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C

Петок
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (28)
Јованка е загрижена: „Ќе ме растргнат по смртта на Тито“! Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Амер...
Глупоста и глупирањето станаа ценета форма на живеење
Инаетот ми е голем и нема лесно да им го отстапам местото на медиокритетите“, вели Кокан Димушевски, композитор, клавија...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |