Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
03.01.2013, 15:51
Хасани на трансфер-листа во ВолфсбургЗа Хасани пројавија интерес грчки ПАОК и германски Фрајбург

Ферхан Хасани се најде на официјалната трансфер-листа на германскиот бундеслигаш Волфсбург, кој бара 300.000 евра за отштета од клубот што ќе реши да го доведе во своите редови македонскиот репрезентативец во зимскиот преоден рок. Хасани во Волфсбург го доведе бившиот тренер Феликс Магат, но новиот генерален менаџер Клаус Алофс и новиот шеф на Стручниот штаб, Дитер Хекинг, решија да се ослободат од повеќето од тогашните 11 засилувања, меѓу кои и Ферхан.

За Хасани пројавија интерес грчки ПАОК и германски Фрајбург. Врз него беше направен прекршокот за пенал, од кој Агим Ибраими го постигна победничкиот гол против Србија во последниот натпревар во Скопје од квалификациите за Светското првенство 2014 во Бразил.

Статијата е прочитана 931 пати.


Испрати коментарПобеда за Антиќ, пораз за Мекејлеб
Клиперси го добија градското дерби со Лејкерси
Бадников оган „ќе гори“ и во „Борис Трајковски“
Пандев ја пречекува Рома во дербито на Серија А
Челзи го претстави голгетерот од Њукасл
Ефремов најдобар атлетичар за 2012
Швеѓанката Еклунд за малку ќе си го пресекла вратот со скија
Полицијата ги идентификува расистите кои го навредувале Боатенг
Никси без милост кон „мамузите“
Пато се враќа во Бразил, ќе игра за Коринтијанс
Полска не стравува за Пипан
Клиперси тргнаа во погрешен правец!
„Сеча“ на носители во второто коло во Доха
„Фенерџијата“ подобар од европскиот првак
Ракометарите комплетни во Ниш

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, 9°C

Претежно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 4°C, Мин: -2°C

Недела
Ведро
Макс: 2°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (44)
Љубовницата на Тито.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ИНТЕРВЈУ) Никогаш не дозволив славата да ми удри в глава
„Дедо ми Иван секогаш ни велеше на нас, внуките: Имајте голема душа и отворено срце за сите. Тоа сум јас“, вели Катарина...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |