22 Од два стана украден златен накит
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
26.12.2012, 16:06

Од два стана украден златен накит

Од две извршени кражби провалниците извлекле плен кој се цени на повеќе од 1,5 милиони денари. Првата кражба се случила во стан на улицата „Жан Жорес“, од каде што бил одземен сеф во којшто имало околу 10.000 евра, златен накит и рачни часовници, 250.000 денари и други вредни предмети. Штета од оваа кражба се проценува на 950.000 денари или околу 16.000 евра.

Втората кражба била извршена во стан на улицата „Петар Поп Арсов“. Непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во станот од каде што заминал носејќи со себе куферче во кое имало 5.000 евра, златен накит и бисери. Штетата од оваа кражба е проценета на 600.000 денари. (Љ.С.)


Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -1°C

Магла

Петок
Делумно облачно
Макс: 9°C, Мин: 0°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: -4°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – ТИТОВА СОВЛАДЕТЕЛКА (38)
Даријана на Тито – југословенската Мадам де Помпадур.„Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
(ФОТО) Нема квалитетен воздух, нема живот
Здружението на граѓани „Гоу грин“ и средношколци маршираа по улиците против неодговорниот однос на надлежните и индустри...
Каде за Нова година?
Угостителите и локалите нудат се' и сешто, но, сепак, примарна задача ќе биде да не останете шворц до наредната плата. В...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |