Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
08.11.2012, 14:58

По Сенди, скапоцените ангели шетаа во ЊујоркВчера беше одржана ревијата во вид на скапоцена модна фантазија на „Викторијас сикрет“, која ја обележа градникот од 2,5 милиони долари

Уште незакрепнат од ураганот „Сенди“ и веќе зафатен со нова снежна бура, Њујорк, сепак, не се откажа од традиционалната годишна ревија со ангелите на „Викторијас сикрет“.

Вчера беше одржана ревијата во вид на скапоцена модна фантазија на „Викторијас сикрет“, која ја обележа градникот од 2,5 милиони долари, како и преатрактивната манекенка Адријана Лима, која на пистата се појави само два месеца по породувањето.

Бразилската супермоделка и ангел на „Викторијас сиктер“ - 31-годишната Алесандра Амброзио ја доби честа да го претстави фамозниот „фантази бра“, вреден вртоглави 2,5 милиона долари. Редизајниран секоја година за годишната ревија, „фантази бра“ е прекриен со цвеќе изработено од 5.200 парчиња скапоцени и полускапоцени камења, меѓу кои дури и три вида дијаманти - бел, розов и жолт.

Освен скапоценото парче долна облека, престижната ревија ја одбележа и враќањето на една од најпознатите лица на таа модна куќа. Исто како и Алесандра, и таа доаѓа од Бразил и има 31- година, а се работи за Адријана Лима. Сопругата на српскиот кошаркар Марко Јариќ ја роди ќерката Сиена пред само два месеца, а во средата заблесна во полн сјај и покажа завидна фигура пред очите на љубопитната публика и фотоапаратите.


Статијата е прочитана 613 пати.

Испрати коментарВо Велес отворена 8. Сликарско-копаничарска колонија „Папрадишки мајстори‘‘
Петар Темелковски добитник на Актерската награда за животно дело „Петре Прличко‘‘
Промовирана книгата „Господ не е голем“ на Кристофер Хичинс
Премиeра на филмот „Трето полувреме” во Њујорк
(ФОТО) Филхармонијата ќе се всели во новиот објект во 2014 година
Во Бугарија пронајдена златна ризница стара 2.400 години
Во три месеци два пати освоила премија на лото
„Македонски лекарственици од 19 век“ од Михајло Георгиевски
Промовирана тритомна „Историја на црногорската книжевност“
(ФОТО) Концертот на Масимо набиен со емоции
Фестивалот „Синедејс“ ќе понуди 107 филмови
Монографија за актерот Мите Грозданов
Промовирана книгата „Скопје и Старата скопска чаршија“
Филмскиот фонд распиша четири конкурси
Супер радио влезе во Гинис
„Суперхикс“ ќе упаѓа во средни училишта
Поповиќ ја преболува Северина со Марија Каран
Нобеловецот Мо Јан близок со член на Шведската академија?
Почнува „Локомоушн“, танц-фестивал за 2.600 евра
Композиторот Елиот Картер почина на 104 години
Изложба на уметникот Владимир Лукаш
(ФОТО) Опасен спот на Елена Ристеска
Киселичка и Коловски настапија на њујоршката сцена
Новиот филм на Владимир Блажевски во Котбус
Џорџ Лукас подарува четири милијарди долари за образование
Почнуваат 21. СКОМРАХИ, посветени на Август Стриндберг
Доделени наградите на „ФАДФ Камера 300“
Проекција на „Трето полувреме“ на американскиот маркет
Краткиот филм „Шумарот“ ја освои Норвешка
„ХТЦ Виндоус фон 8Х“ во салоните на „Вип“
Пирамидата во Пјонгјанг ќе биде највисокиот хотел во светот
Филмот за Мајкл Џексон доаѓа во Скопје
Се продава масата на која е напишан романот „Дракула“
Борјан Цанев настапува со Софиската филхармонија
Концерт на Македонската филхармонија со Марсел Калифе
Почвата на Марс слична со почвата на Хаваите

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

    


Site Meter


Време
Скопје, -2°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 16°C, Мин: 2°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 16°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (48)
Напуштена и гладна. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
Музите на Хичкок и денес икони на стилот
Хероината на Хичкок не може да биде заменета со денешните старлети - таа не е бомбастична русокоса, туку грациозна дама...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |