Брoj 2656  понеделник, 07 април 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Наука
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Камион удри во автомобил, еден загинат и двајца повредени

Јованка Петкова (59) од Велес го загуби животот во тешка сообраќајка што се случи во петокот околу 18 часот на патот Кавадарци - Прилеп. До несреќата дошло кога возачот на камион „ивеко“ Ф.Б. (36), државјанин на Албанија, удрил во автомобил „форд ескорт“, управуван од М.И. (43) од Велес, кој заедно со сопатникот Т.П. (55) се здобил со тешки повреди. Третиот патник во автомобилот Јованка Петкова им подлегна на повредите на пат кон кавадаречката болница. Возачот од Албанија е во притвор. (Г.А.)

 


Статијата е прочитана 810 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Деветгодишното девојче било продавано во неколку ноќни клубови
Украдени два милиона денари од обложувалницата „Вил-Хил“
Полицијата демантира дека уапсила четирикратен убиец од Врање
На Пчиња фатени рибокрадци со 15 мрежи
Од златарница украдени 220.000 евра
Ја запалил куќата за да и' се одмазди на сопругата
Двајца прободени во крвава тепачка