Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Црвенковски демантира дека шверцувал нафта

Работно лето на СДСМ во Неготино, промовиран кандидатот за градоначалник, Силвана Филипова...

Студентите во „Стив“ добиваат нов дом

Владата најави реконструкција на 132 училишта, за што се обезбедени 15 милиони евра...

Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо

Властите соопштија дека се декативирани сите смртоносни материјали во станот на 24-годишниот Џејмс Холмс, кој вчера уби 12 лица, а рани 59...

Вести
Студентите во „Стив“ добиваат нов дом
Владата најави реконструкција на 132 училишта, за што се обезбедени 15 милиони евра
Руперт Мардок се повлече од директорската функција во „Њуз Интернешнл“
Повлекувањето на Мардок се поврзува со одлуката на „Њуз Корпорејшн“ за поделба на медиумската империја на две ...
Норвешка ја одбележува годишнината од масакарот на островот Утоја
На 22 јули 2011 година во младински камп на островот Утоја, Андерс Брејвик уби 69, а рани 60 лица...
Деактивиран експлозивoт во станот на убиецот од Колорадо
Властите соопштија дека се декативирани сите смртоносни материјали во станот на 24-годишниот Џејмс Холмс, кој вчера...
Повредени полицајци во излетано возило
Бан Ки-мун ја почна балканската турнеја од Хрватска
Александар Петрески ќе бара трет мандат за градоначалник на Охрид
Земјоделците ќе ги легализираат своите трактори и механизација
Пожарот во Мариово трет ден активен
Груевски со децата летувалци: Душата ми се исполни
Моторциклист загина во Тетово
Десет лица загинаа во поплавите во Пекинг
Кандидатот на владејачката партија победи на претседателските избори во Индија
Филе: Скопје се менува, нека гледа Атина
Интерпол ќе го истражува нападот во Бургас
 
Магазин
Почнаа подготовките за „Крушево - етноград“
Свеченото отворање на манифестацијата е закажано за 26 јули пред споменикот „Илинден“
Џајковски настапи на најголемиот фестивал во Франција
Кирил вчера настапи на третиот фестивалски ден, кој имаше 70.000 посетители, и веднаш пред култниот Стинг и француските ...
На „Стоби 2012“ изведена претставата „Одбраната на Сократ“
Cиноќа беше изведена претставата „Одбраната на Сократ‘‘ според делото на Платон, а во режија на Дритеро Касапи и Дино Му...
Богатство од 38 милиони долари „исплива“ од морското дно
По 62 години минати на морското дно 38 милиони долари вредното богатство беше пронајдено во близина на ирскиот брег...
„Зa Mакедонцките работи“ на Ми��ирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис...
Спорт
Алонсо ја освои Големата награда на Германија
Веднаш по Алонсо целта ја минаа Фетел од „Ред Бул“ со 3,7 секунди заостанување и Џенсон Батон (Мекларен Мерцедес) со 6,9 секунди заостанување
Билетите за БАТЕ Борисов како алва
Продажба почна во саботата и за час „пламнаа“ две третини од капацитетот на националната арена „Филип Втори“...
Интер го освои „Тим купот“
На стадионот „Сан Никола“ во Бари, „нероазурите“ прво го добија Јувентус со 1:0, а потоа го совладаа и градскиот ривал М...
Пандев стрелаше против Баерн
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација беше стрелец за неаполитанците во победата со 3:2 во подготвителниот ...
Ренова ќе го пропушти Ливерпул, Металург со Плзен
Ренова доби нова причина да жали поради лошиот резултат во првиот меч со Гомел...
Омерагиќ и Ѓорѓиоски во претседателска трка
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Грмотевици

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3934, 19.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Тaчи веќе не е војвода
Жестоките политички ривали сега на истата страна во политиката
Црквата им држи лекции на политичарите и новинарите
Светиот архијерејски синод вчера со соопштение побара да остане уставното име
В година место сини картони - електронска картичка
Пред да се подигне картичката од ФЗО, вработените треба да уплатат 250 денари на сметката на Министерството за здравство
ПСЖ го претстави најновиот „принц“
Златан Ибрахимовиќ беше промовиран на „Паркот на принцовите“ како засилување за наредните три сезони
Се запали Студентскиот дом во Охрид
Градот ќе ги награди пожарникарите кои навреме ја запреа огнената стихија
Неделкова не доби поддршка, Врховен суд останува со в.д. претседател
За поранешната шефица на скопскиот Кривичен суд, Лидија Неделкова, гласаа седум членови на Судскиот совет, а четворица беа против
Истокот го изедоа комарци
Граѓаните реагираат на овој голем проблем, а градоначалниците никако да се договорат околу прскањето против комарци
Препорачано од уредникот
Руската академија подготвува студија за село Јанче
Петчлен тим ги истражува јазикот, обичаите, верските празници, народните носии и инструменти во долнореканскиот крај
Вершбоу гo построи цело НАТО зад ветото
Заменик-генералниот секретар на НАТО побара зголемување на буџетот за одбраната

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Музејот на Старата скопска чаршија добива нов лик
Со средства од Град Скопје, првпат од 1983 година се осовременува постојаната поставка
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Поглед
Даниела Трпчевска
Мислења
Владимир Глигоров
Мислења
Пол Кругман
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |