Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Утре топлотен бран од жолта фаза во Македонија

Здравствените институции се подготвени да обезбедат заштита на евентуалниот зголемен број на пациенти поради влијанието на високите температури...

СДСМ манипулира и врши притисок, струјата меѓу најевтините во ЈИЕ

РКЕ во целост ги отфрла обвинувањата на СДСМ и за овој политички притисок ќе се обрати до релевантните меѓународни тела од областа на енергетиката...

Вознемиреноста на Атина поради минатото

Причината за раздразливоста на атинската дипломатија при споменувањето на македонско малцинство треба да се бара во минатото...

Вести
(Обновено) Досиеjата на лустрираните објавени на Интернет
На својата веб страница Комисијата за верификација на фактите синоќа ги објави имињата и досиеjата на 11 лица
Утре топлотен бран од жолта фаза во Македонија
Здравствените институции се подготвени да обезбедат заштита на евентуалниот зголемен број на пациенти поради влијанието ...
Време е Македонија да побара признавање во ОН под уставното име
Сега е вистинското време кога Република Македонија може со право да побара од оние 130 земји кои веќе ја имаат признаено...
Регулаторната комисија да ги повлече правилникот и новите тарифници за струјата и парното
Од партијата реагираат и на укинувањето на дневната евтина тарифа на струјата која важеше од 13 до 16 часот...
Локализирани пожарите низ Македонија
Франција бара контрола на увозот на јужнокорејски возила во ЕУ
Анан се повлекува од функцијата меѓународен посредник за Сирија
Русија демантира дека нејзини бродови се упатиле кон Сирија
Иран се согласи на нови преговори за нуклеарната програма
Хоџај: Косово и Македонија имаат добри односи
Hови две илјади оперативни вработувања
Генералното собрание на ОН усвои Резолуција за Сирија
Бројот на жртвите од поплавите во Северна Кореја се искачи на 169
Младенов: Да ги оставиме политичките толкувања на историјата во минатото
Обама за роденденски подарок ја посака Флорида
Сообраќајот во Дебар Маало од денеска еднонасочен
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Имаме профилирана публика која го чувствува блузот
„Една вечер од фестивалот ќе ја посветиме на Џими Хендрикс“, вели Васја Ивановски, уметнички директор на „Блуз и соул“ фестивалот што ќе се одржи на 18 и 19 септември во Универзална
„Перпетум Џезиле“ за роденденот на „Охридско лето“
Со вечерашниот концерт на словенечката атракција „Перпетум Џезиле“ фестивалот „Охридско лето“ ќе го одбележи 52. роденде...
Златен медал за филмот „Неуспешен лет“ во Србија
Богоја Стојкоски Пусторекански освои златен медал на  меѓународниот  фестивал за непрофесионален филм во Омољј...
Патувачко кино на МакеДокс
Во следните три денa патувачкото кино на МакеДокс ќе биде во малешевските села Двориште, Ратево и Русиново...
На Антартикот некогаш се наоѓале прашуми
При испитувањето на примероците од морското дно во близина на Антартикот  пронајден е фосилизиран полен можел да до...
Спорт
Шарапова најбогата спортистка во светот
Oсма година по ред Марија Шарапова е најбогата спортиска во светот со заработка од дури 27,1 милион долари
Ефремов со најдобар резултат во кариерата
Ефремов во конкуренција на 50 натпреварувачи го освои 44. место и е единствениот од македонските спортисти, кои нас...
САД и Кина во „војна“
Американците ги обвинуваат Кинезите за манипулација со гените, а тие им одговараат дека се љубоморни...
Ристеска 43. на 400 метри
На патеката од 400 метри таа не успеа да истрча со најдоброто свое време, односно оствари резултат од 1,00.86 или 2,99 с...
Рекордна победа на американскиот „дрим тим“
Американците остварија рекордна победа против Нигерија на Олимписките игри со 156:73...
Три златни медали за Американците
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C

Понеделник
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Френклин до злато со светски рекорд
На трката на 200 метри грбно Американката Миси Френклин златниот мед��л го освои со време на нов светски рекорд, а изнена...
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Мајевски го одбрани златниот медал од Пекинг во дисциплината фрлање ѓуле, а Дибаба од Етиопија го освои златниот медал в...
Преглед на освојувачи на медали - 7.ден
По седмиот натпреварувачки ден 54 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3947, 04.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Првпат манекенка на 82 години
Њујорчанката Џеки Мурдок неодамна го добила својот прв манекенски ангажман и тоа во 82. година од животот...
Кога зборовите ќе престанат, почнува музиката
Ниту во еден момент не сум се покајала за изборот, освен што често си го поставувам прашувам: што ќе беше ако завршев Му...
„Њујорк тајмс“: Србија - мека за промена на полот
Србија станала мека за операциите на транссексуалците, делумно и затоа што тие операции се скапи, контроверзни и комплиц...
Моќта е кокаин за мозоците на лидерите
Моќта го зголемува нивото на тестостерон, кој го зголемува ослободувањето на допамин во мозочната мрежа на наградување. ...
Богаташи во паника – приватните авиони ја губат вредноста
Помалку богатите најмуваа авиони од најбогатите, а поради кризата мораат да се откажат од многуте задоволства кои дотога...
Орвеловска технологија - интернет вграден во окото
Станува збор за систем во кој технолошката компонента вградена во самата очна празнина овозможува користење на многуброј...
Инстаграм ги испрати фотоапаратите во историјата
Инстаграм достигна завидни 80 милиони корисници, а исклучителната брзина која се шири меѓу сопствениците на смартфоните ...
Сто хакери - чувари на инфобазата на ОИ во Лондон
Некогаш компјутерските центри на OИ беа и излог на најмодерната технологија, која можеше и да се разгледува, а дене...
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |