-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Вардар со победнички најави пред БАТЕ Борисов
Македонскиот првак денеска заминува за Белорусија каде што задутре ќе го одигра првиот меч во првото коло во квалификаци...
Преку Австрија до злато
Најдобрите македонски кошаркарки синоќа во Охрид играа во финалето на Европското првенство за мали земји...
Игрите како мегдан за борба меѓу „Адидас“ и „Најк“
„Адидас“ очекува дополнителни 100 милиони фунти од продажба на подрачјето на Велика Британија и да го урне „Најк“ како п...
Тиаго Силва стана жител на Париз
Бразилскиот стопер потпиша петгодишен договор со тимот во кој ќе заработува девет милиони евра по сезона, Милан доби отш...
Претседателот Иванов ги прими кошаркарите во Охрид
Јуниорите добија нова лекција во Словенија
Трета етапна победа на Грејпел на Тур де Франс
Фудбал - вести
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми
Креветите во Олимпиското село долги само 172 см
Антиќ останува во Олимпијакос

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 23°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 38°C, Мин: 18°C

Недела
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 7 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |