Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Објавени имињата и досиеjaта на уште двајца лустрирани

Комисијата за верификација на факти на својата интернет страница ги објави имињата и досиејата на уште две лица за кои утврди дека биле соработници на...

Се формира Институтот за надворешна политика при МНР

Основна цел на Институтот ќе биде развој на истражувачките капацитети и генерирање стратешки насоки од државен интерес...

(ФОТО) Единаесет години од загинувањето на војниците на АРМ кај Љуботенски бачила

Во село Љубанци, во касарната „Илинден“ и во Волково, денеска беа одбележани 11 години од загинувањето на осумте воени обврзници на АРМ кај месноста Љ...

Вести
Милошоски шеф на мисија на ОБСЕ за изборите во Белорусија
Антонио Милошоски е избран за шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ ОДИХР за парламентарните избори во Белорусија
Три цркви и Галеријата на икони во Охрид мета на дрски разбојници
Разбојниците се обиделе да влезат и во Галеријата на икони во чие депо се чуваат вредни икони, но биле спречени од поста...
Македонец осомничен за убиство откриен во Доминиканска Република
МВР по лицето Ѓорѓи Топаловски (40) од Скопје врз основа на судска наредба има распишано меѓународна потерница за убиств...
Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика
Олимпијадата се одржува во Охрид и Скопје, a ученици од регионот ќе ги покажат своите знаења во програмирањето...
Нов пожар во Демирхисарско
Целиот свет треба да ја види суровоста на ПКК
Откажан сезонскиот воз за Солун
Време е Србите да се соберат околу заедничка цел
„Тиквеш“ меѓу најперспективните светски брендови, спoред М&M Global
Намалена градежната активност во странство
Италијанските семејства живеат од своите заштеди
Невреме во Охридско-Преспанскиот регион
Алжирецот Лахдар Брахими најверојатно на функцијата на Анан
Се откупуваат десертните сорти грозје во Тиквешијата
Невреме со дожд и град во Малешевијата и Мариовско
Пожари продолжуваат да беснеат на Света Гора и Пелопонез
„Дискретна помош“ од ЕЦБ за Грција
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Детскиот театар е важен за формирање на публиката
„Театарот не е во криза, ниту, пак, некогаш ќе биде“, вели режисерката Нада Кокотовиќ
„Балкански музички плоштад“ денеска и утре во Охрид
Првата фестивалска вечер ќе ја отвори групата „2Late” од Варшава, а по нив ќе настапи атрактивната грчка група „Balkan C...
Грчка изложба и концерт на „Хармосини“ на „Бит фест“
Со изложба под наслов „Сликарство наспроти фотографија“ ќе се претстават грчките автори Јоргос Кордис и Јоргос Хаци...
Гигантските ѕвезди не се мистерија
Откриените ѕвезди кои се 300-пати поголеми од Сонцето не се никаква мистерија и големината ја добиле со „спојувања“ и „п...
Во Битола почнува АКТО 7
Со групната изложба „Павилјонот за знаење по мерка“, под кураторство на Сузана Милевска во Битола почнува официјалната п...
Конзервација на локалитетот Стибера
Спорт
Олимпиското село од идната година станува станбена населба
Станува збор за 2.818 станови во источен Лондон, a првите станари во нив ќе се вселат идната година
Американецот Мантео Мичел истрча 400 метри во штафетната трка со скршена нога
Неговата повреда беше утврдена дури откако трката заврши, а Мичел и неговите другари обезбедија место во финалето...
Пеле верува дека фудбалерите на Бразил ќе освојат златo
Bо Лондон на овие ОИ верувам дека бразилските фудбалери ќе го освојат златото, што јас никогаш не успеав да го земам, ре...
САД го одбранија првото место
Женската фудбалска репрезентација на САД го одбрани златниот медал oд Пекинг откако синоќа ја победи селекцијата на Јапо...
Американките олимписки шампиони во ватерполо
Ватерполо репрезентацијата на САД во женска конкуренција е нов олимписки шампион, откако синоќа ја победија Шпанија...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 30°C, Мин: 14°C

Недела
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Светски рекорд за Давид Рудиша од Кенија
Кениецот во трката на 800 метри златниот медал го освои со време на нов светски рекорд – 1:40.91 минута...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 13.ден
По тринаесеттиот натпреварувачки ден 80. држави имаат освоено медали...
Болт без конкуренција
Јамајканецот влезе во историјата на Олимписките игри како првиот атлетичар кој успеал да го одбрани златниот медал во тр...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3952, 10.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Молчи Груевски, молчи Самарас...
Јавно затишје во Грција по понудата на нашиот до грчкиот премиер за  средба. Експертите велат дека шансите за решение на спорот за името се мали  во овој момент, како што се мали и можностите за притисок врз Атина
Урбанистичка експанзија на Штип
Поради интензивните градежни активности, градот под Исарот личи на големо градилиште
Се злоупотребуваат ли заштитените сведоци?
Во најновиот случај против Љубе Бошкоски, судијата го прекинал распитот на заштитениот сведок и заминал да провери дали крај него има друго лице
Иранските шпиони ја губат војната
Во Сирија и насекаде низ светот, иранските тајни оперативци се борат за преживување
Кога нема перспектива расте довербата во ЕУ
Повеќето Македонци живеат од ден за ден и немаат големи планови за иднината, ама се рекордери во надежта дека проблемите ќе исчезнат со зачленувањето во Унијата
Се полни архивата на Уставен суд со нови иницијативи
Ги чека ли уставните судии жешка есен, кога ќе бидат ставени на тест со неколку закони со политичка конотација?
Слики на кои царува храната
Голем е бројот на уметнички дела што ја слават храната. Ова се дел од нив; Мартен ван Хемскерк
Препорачано од уредникот
Бугарија си најде Божидар во Македонија
Божидар Димитров го прашува Тодор Петров да не е бугарски шпион, зашто се' уште немал презиме на вистински Македонец
Мирното заминување на ЈНА клучно за државата и за Армијата
Дваесет години по формирањето, Армијата на Македонија е пред портите на НАТО

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
„Големиот Гетсби“ во раскош и сјај
Новата верзија на незаборавниот роман на Фицџералд под палката на Баз Лурман ќе донесе неверојатен 3-Д спектакл
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Наум Котевски
Едиторијал
Сања Наумовска
Мислења
Гордан Георгиев
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |