Брoj 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Македонија

Плоштадот во Скопје потопен во солзи

Солзи, свеќи, растопен восок, пораки, цвеќе... Вака изгледаше Градскиот плоштад во Скопје, вчера, точно една година по трагичната смрт на Тоше Проески. Многубројните обожаватели се' уште со неверување дека македонската поп-ѕвезда не е повеќе меѓу нас почнаа спонтано да се собираат на истото место каде што лани ја споделија страшната вест за несреќата кај Нова Градишка. Во нивните мисли беше само Тоше, а на лицата - грч и солзи.


Статијата е прочитана 1901 пати.

Испрати коментар

Од: marga
Датум: 17.10.2008 11:02:50
Beskrajna taga i beskrajna gordost
Од: alisa
Датум: 17.10.2008 12:04:46
Se da npravaime za nasiot angel koj se naoga na nebesnta sir bide sreken gedajki ne kako nie cekorime po nekovite stapki koj damnan gi pocnal a nei seuste ne bevme sveni za toa sto on go pravel POCIVAJ VO MIR ANGELU NAV I CUVAJ NE LOVITE ZLI
Од: nikola od pariz
Датум: 17.10.2008 12:39:44
Bez razlika sto sum tolku mnogu daleku ja cuvstvuvam ogromnata biolka i jas! ne mozam da prodolzam so sekojdnevnite obvrski bez da pomislam na Tose i na predhodniot den pred edna godina kako ja primiv teskata i tazna vest za zaginuvanjeto na Tose! SLAVA MU VOZNESUVAME I MIRNA MU DUSA!!! Tose pocivaj vo mir i bidi blagosloven za site dobri dela koi sto gi napravi na ovoj ZMZN SVET!!!! Socuvstvo do site koi go pocituvaat deloto i likot na Tose!!!! Osobena povit i socuvstvo do semejstvoto PROSKI!!!! Nikola KOLESKI
Од: hristina
Датум: 17.10.2008 18:20:27
Samo za Ljubovta na Tose ziveeme i ja spodeluvame site tagata!!!Koga bev devojka rekov tesko na negovata devojka .A sega koga stanav majka velam tesko na majkata koja go izgubi svoeto cedo!!!SE MOLAM ZA DUSATA NA TOSE,SE MOLAM ZA MAJKA MU I CELATA NEGOVA FAMILIJA!!
Од: od edna majka
Датум: 17.10.2008 23:57:10
Ispomesani cuvstva,beskrajna taga i beskrajna gordost za nasata Ikona za nasiot idol Tose i ne slucajno e seto toa taka ,barem za mene :so Pocit za Covekot na stoletieto.Se sto bese covecno:iskren,human,izvonreden talent,golem vernik,skromenso angelski lik,so mnogu lubov za site,se toa bese olicetvoreno vo edno telo i ve edna prekrasna dusa Tose Proeski.Golema Blagodarnost do negovite roditeli sto odgledale takva prekrasna dusa.Socuvstvo do familijata Proeski.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Македонија
Џамбо-плакати на Тоше осамнаа во Загреб
Непресушна тага по Тоше
Балканските медиуми за годишнината од погибијата
Иконостасот за манастирот на Тоше ќе тргне за Крушево во април
Маратонците тргнаа во 6,20 часот од Нова Градишка
Ѕвездени моменти низ фотографии
За битолчани Тоше има само датум на раѓање