Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Нимиц дочека пензија без да ги доближи Скопје и Атина

Посредникот во спорот за името со Грција доаѓа во Скопје заедно со Бан Ки-мун, на 25 јули...

Струга жали по загинатите сограѓани

Тага и неверување во домот на угледното струшко семејство Ш��мо, откако завчера кај Кавала загинаа четворица членови на фамилијата...

Бензинот поскапува за пет денари, дизелот за четири

Од ноќеска литар Еуросупер БС-95 ќе се продава по 80,50 денари, Еуросупер БС-98 po 82 денари, а цената на Еуродизелот ќе изнесува 68,50 денари за лита...

Вести
(ФОТО) Поставен камен-темелник на висококатниците во Аеродром
Во општина Аеродром денеска официјално започна изградбата на кулите и трговскиот центар на „Џевахир холдинг“
Потпишан договорот со компанијата Дрекслмајер
Дрекслмајер ќе почне co изградба на фабрика во Кавадарци за производство на кабелски инсталации за автомобилската индуст...
Струга жали по загинатите сограѓани
Тага и неверување во домот на угледното струшко семејство Шемо, откако завчера кај Кавала загинаа четворица членови на ф...
Од свадба во смрт
Семејна трагедија за две семејства од Струга кои преку Грција се враќаа дома од свадба во Турција...
Тропски температури и пожари на Балканот
Санино со позитивни оценки, Филе на 17 септември во Скопје
Млада Србинка се удави во Охридското Eзеро
Шариќ дава 10 милиони евра за убиство на Тадиќ и Дачиќ
Македонско знаме гореше пред Општина Чаир
Поранешен полицаец обвинет за убиството на Ана Политковскаја
Протести во Мадрид против владиниот план за штедење
За локалните избори ДПА во коалиција со СДСМ
Четворица Македонци повредени во сообраќајка кај Белград
МЕПСО не бара зголемување на цената на струјата
Летно прскање против комарци
Портпаролот на ЕК им запеа на новинарите
„Епл“ призна дека повлекувањето од ЕПЕАТ е грешка
 
Магазин
Мишел Камило: Мило ми е што сум дел од "Охридско лето"
Непосредно пред вечерашниот концерт, џез-ѕвездата Мишел Камило на прес-конференција не го криеше задоволството што доаѓа првпат во Македонија
(ФОТО) Брена го крена Прилеп во воздух
Cе на се, за концертите и сите весели журки на годинешниот јубилеен фестивал се потрошени околу 200.000 евра...
(ФОТО) Величествен јубилеј на Галичка свадба
Два дена Галичник беше со сиот свадбарски раскош - ечеа зурлите, трештеа тапаните, се играше и се пееше во чест на младе...
Гран при за Боби Мојсовски на „Славјански базар“
Младиот македонски пејач победи во конкуренција на 20 учесници од 20 земји, изведувајќи ги песните „Те краде тој“, „Дожд...
Лондончани му исклучија струја на Брус Спрингстин
Во мигот кога на Спрингстин му се придружил легендарниот член на „Битлси“, Пол Макартни, микрофоните веќе биле исклучени...
(ФОТО) Сто и педесет години од раѓањето на Густав Климт
Спорт
Сребрен крај за кошаркарките на ЕП за мали земји
Женската селекција на Македонија во финалето загуби од Австрија со 68:63
ЕХФ ја казни РФМ со 3.000 евра
Казната е за фрлените предмети на теренот за време на натпреварот со Австрија во баражот за Светското првенство во Шпани...
Биолошката мајка на Балотели работи за 6 фунти
Додека Роса се бори за гола егзистенција, фудбалерот оди на работа со „бентли“ и неделно заработува 120.000 фунти...
Капело нов селектор на Русија, утре потпишува договор
Поранешниот предводник на Англија го напушти кормилото на „Гордиот албион“ во февруари оваа година и сега само потпис го...
Шајки фрлени на патот предизвикаа проблеми на „Тур де Франс“
За време на вчерашната етапа триесетина учесници на трката беа жртви на дупнати гуми со намерно фрлени шајки на коловозо...
Федерер го надмина Сампрас
Прва победа за Македонија на ЕП за кошаркари до 20 години
 

Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 12°C

Вторник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 11 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Првите олимпијци пристигнуваат денеска во Лондон
На аеродромот Хитроу пристигнуваат првите 335 спортисти и нивните тренери, меѓу кои се наоѓаат олимпијци од САД, Канада,...
Лондон ја почна борбата против допингот
Анти-допинг центарот на ОИ ќе тестира 6.000 спортисти плус сите освојувачи на медали, се' до деветти септември...
Киднапиран претседателот на „Олимпискиот комитет“
Креветите во Олимпиското село долги само 172 см
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми
Темната страна на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3930, 14.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Златен јубилеј на „Галичка свадба“
На Петровденските галички свадби доаѓале печалбарите да се оженат со саканата или, пак, да ја пронајдат својата љубов...
Таинствената придружничка на севернокорејскиот водач
Разузнавачките служби сметаат дека парот се познава уште од тинејџерските денови, а нивната врска почнала пред десет год...
Сцена за двете дами од Ризови
Како млада, енергична и штотуку дипломирана актерка, Магдалена Ризова –Черних пред 18 години ги имаше сите аргументи да ...
Научниците наспроти глобалното затоплување
Ги бојат чевлите за да бидат како „Лубутен“
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |