-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Спорт
Управен одбор на единство или на разединетост
Тимот на Ѓорѓиоски покажува единство на почетокот од мандатот. Ќе остане ли така дека голем дел од членовите се и во пре...
Фазли стрелец против Рапид Букурешт
Рекордна победа на дрим-тимот
Со победата над Нигерија од 156:73, САД поставија пет олимписки кошаркарски норми...
„Куршумот од Балтимор“ проби уште една граница
Фелпс триумфира на 200 м мешано и стана првиот пливач со злато во иста дисциплина на три различни Олимписки игри...
Златни поштенски сандачиња за златните Британци
Дебитанскиот настап на Саудијката на ОИ траеше 82 секунди
Освојувачи на медали
Тенис
Резулати во екипните спортови
Ристовски суспендиран од ЕХФ
Прва победа за јуниорките на ЕП (Б)

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 30°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 20°C

Понеделник
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Казахстанецот Илјин со два светски рекорда
Илјин го освои златниот медал во кревање товар во категоријата до 94 килограми и постави два светски рекорда...
Светски рекорд на Пендлтон во спринт
Британката го урна светскиот рекорд на својата лута ривалка Ана Мирс на 200 метри летачки круг...
Преглед на освојувачи на медали - 8.ден
По осмиот натпреварувачки ден 58. држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |