Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Иванов - Безбедносната состојба не е загрозена

Претседателот потенцира дека идентитетот и јазикот се реалност која, како што додава, сакал некој или не, е тука, и може само да се почитува и да се к...

Ципрас останува на грчките црвени линии

СИРИЗА и Нова демократија се борат рамо до рамо на предизборните анкети...

Петмина ранети во Косово

Во судирите меѓу војниците на НАТО и Србите на северот на Косово, денеска беа ранети двајца војници на Бундесверот. Се работи за прострелни ��ани...

Вести
Петмина ранети во Косово
Во судирите меѓу војниците на НАТО и Србите на северот на Косово, денеска беа ранети двајца војници на Бундесверот. Се работи за прострелни рани
Георгиевски не случајно тргна од Охрид
Поранешниот премиер неколку пати беше носител на листа во Петтата изборна единица, а ВМРО-НП има стабилно гласачко тело ...
Груевски: Прифативме референдум, а не предлог за името
Премиерот го обвини СДСМ дека го прифатил името Поранешна Југословенска Република Македонија...
Црвенковски и Жерновски разговараа за соработка
Сарачини: Не очекував да нема понуди за купување на ОХИС
Кумановец убиен во дворот на семејната куќа
Нови тарифни постпејд-модели на „Т-мобиле"
Денеска и утре локално невреме со пороен дожд, грмежи и ветер
Ставрески: 450 милиони евра за поддршка на економијата
Николиќ ја презеде должноста претседател на Србија
Охриѓанец се задоволувал пред малолетнички
До 15 јули ќе се знае судбината за тендерот на Чебрен и Галиште
Седми Баскерфест во Скопје од 1 до 10 јуни
 
Магазин
„Оф-фест“ почнува со Хуан де Маркос Гонзалес
Еден од највлијателните кубански музичари, во придружба на популарниот оркестар „Афро-кубан ол старс“ во петок во 20 часот ќе настапи во Универзална сала
„Свадбата на Фигаро“ ќе го отвори МТФ „Војдан Чернодрински”
На Театарскиот фестивал од вечерва ќе бидат прикажани 13 претстави...
Британските режисери Тони Палмер и Мајк Сарн во филмот „Соба со пијано“
На 4 јуни на Скопски саем ќе почне снимањето на новиот филм на Игор Иванов, кој собра многу интересна интернационална ек...
Kуќата на Ејми Вајнхаус се продава за 2,7 милиони фунти
Ваквото решение го донело семејството на популарната пејачка, која лани во јули беше најдена мртва во куќата под не до к...
Светска галерија на карикатури по 40. пат во Скопје
Спорт
Горан Пандев останува во Наполи!
Сопственикот на Наполи, Де Лаурентис синоќа телефонски разговарал со Морати, по што е договорено обесштетување од 8 милиони евра за македонскиот ас
Прв пораз за Сан Антонио по 20 победи
Оклахома славеше над спарси со 102:82 и намали на 2:1 во финалето на Западната конференција...
Фудбалските надежи по три бода на Фарски Острови
Селекцијата до 21 година е фаворит во петтиот меч од квалификациите за ЕП 2013...
Вардар доби дозвола од УЕФА за настап во еврокуповите
За да ја добие лиценцата за настап во Европа, Вардар дополнително достави информации за својата трансформација во Акцион...
Ракометарките чекор поблиску до ЕП
Македонската женска ракометна репрезентација попладнево во Паневезис ја совлада Литванија со 32:24...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Претежно облачно

Петок
Ведро
Макс: 27°C, Мин: 12°C

Сабота
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3893, 31.05.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Уште една рунда дриблање на јавноста
Црвенковски го кани Груевски на ТВ соочување, Груевски вели дека Црвенковски сам себе се дрибла
Бизнис-идеите на „Алкалоид“ пред странските дипломати
Министерот за надворешни работи организира средби на успешни македонски компании со дипломатите во нашата земја
„Пелистер“ го почна походот од Охрид
Kоалицијата на ВМРО-НП, ЛДП, Достоинство и ОМ на првиот митинг почна да ги одбројува деновите на оваа власт
„Свадбата на Фигаро“ ќе го отвори МТФ „Војдан Чернодрински”
На Театарскиот фестивал од утре ќе бидат прикажани 13 претстави
Сите чудни коалиции во македонската политика
Домашната политичка сцена бележи повеќе случаи на сојузништва и на промени на партнери, кои од старт биле етикетирани како непринципиелни
Буџетот за пензии мал за да ги нахрани пензионерите
Годинава се предвидени 285 милиони евра за пензии, што е двојно помалку од потребите на пензионерите
Барокната шминка на фасадите досега стопи 1 милион евра
Оваа сума е само за три фасади. Допрва ќе реконструираат и ќе осветлуваат уште најмалку пет
Препорачано од уредникот
Молк за истрагата за Смилковци
Судот се' уште чека еден куп вештачења за случајот, а полицијата нема нови сознанија за двајцата осомничени убијци кои се во бегство
Волерс: САД и' се пријатели на Македонија
Oд вчерашната прес-конференција на амбасадорот Пол Волерс, кој на тврдењето на премиерот дека Вашингтон ја сака Македонија, но повеќе ја сака Грција

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Зависноста од дрога се лечи, потребно е само волја
Неопходни се услови и простор за третман на уште 1.500 зависници од дрога
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Љупчо Поповски
Поглед
Сунчица Уневска
Мислења
Роберт Несими
Мислења
Ана Павловска-Данева
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |