-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Култура
„Директор’с кат“ - концерт на музичарите од „Пенелопе икс“
Концертот на членовите на „Пенелопе икс“, во кој учествуваат композиторот Никола Коџабашија и дел од музичарите на битол...
Сликање пред публика за роденденот на „Галерија 8“
Перформанс „Топење“ на „Скопско лето“
Во 21 часот на плоштадот „Македонија“ ликовниот уметник Борис Петковски ќе го изведе перформансот „Топење“, инициран од ...
Нежна и жестока „Госпоѓица Јулија“
Концерти, промоција и филм на „Бит фест“
„Ад либитум“ вечерва во МОБ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |