Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
25.06.2012, 12:53

Се ожени ракометарот Филип МиркуловскиИграчот на РК Металург се ожени со Благица Наумоска, ќерка на претседателот на Уставен суд, Бранко Наумоски со која е во врска 13 години

ФОТО: Петр Стојановски

Миленикот на женскиот дел од ракоментната публика, играчот на РК Металург и еден од најсекси момчињата на неодамнешното ракометно првенство во Белград, Филип Миркуловски, викендов се ожени за својата долгогодишна љубов, Благица Наумоска, ќерка на претседателот на Уставен суд, Бранко Наумоски. Свадбената прослава се одржа во ресторанот „Воденица-Мулино“ и по многу нешта ќе остане запаметена како една од највеселите семејни прослави.

(Повеќе фотографии во утрешното печатено и електронско издание на „Утрински“)


Статијата е прочитана 5440 пати.

Испрати коментарМјузиклот „Ева Перон“ го отвори седмиот „Битфест“
„Гугл“ го претстави таблетот Nexus Seven
Претставата „Госпоѓица Јулија“ од Стриндберг премиерно во МНТ
(ФОТО) Подводен моден свет на врела чаршиска калдрма
Почина режисерката и сценаристка Нора Ефрон
(ФОТО) Возбудлива компилација на артисти на „Скопје Гори“
„Глас на светлината“ - втор регионален концерт на слепите лица
Промовиран порталот КупиКнига.мк
Со мјузиклот „Ева Перон“ започнува „Бит фест“
Стартот на „Охридско лето“ со над 150 уметници на сцена
Џеј Ло не оди никаде без лична WC даска
(ВИДЕО) „Орбитал“ и „Паблик енеми“ вечерва на „Скопје гори“
Никола Маџиров учествува на Поетската олимпијада во Лондон
Македонскиот јазик го бранат светски лингвисти
Краткиот филм „Бардо“ награден во Романија
Промоција на Македонија во Полска
До септември ќе заврши изградбата на Спомен куќата на Ататурк
Мадона ја стерилизира облеката за да не и украдат ДНК примерок
Промовирани нови 24 наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“
Промоција на 24 наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни книги“
Kомедија, рок-класика и хорска музика на „Скопско лето“
„Аргентинска лекција“ - најдобар филм во главната селекција на „МакеДокс“
(ФОТО) Јубилејот на Елизабета Втора одбележен и во Скопје
Принцот Вилијам наполни 30 години и доби 10 милиони фунти
„Њуз нет“ со свое „глобално издание“
Џони Деп ќе и остави 155 милиони долари на Ванеса Паради
(ВИДЕО) Нов гаф на „Мајкрософт“Mene, 25.06.2012 13:42:37
Neka im e so sreka na mladencite, im posakuvam se najdobro, megjutoa zosto se prejudicira vo tekstot cija kerka e nevestata? Taa e individua za sebe i najiskreno se nadevam deka uspeala da se izgradi vo prekrasna licnost i pozadi senkata na golemiot tatko. Nemam nikakvi predrasudi vo odnos na tatkovskata uloga, no negovata pozicija vo opstestvoto e irelelevantna (a sepak tolku naglasena) vo dadeniot kontekst. Zalno e sto izremeteniot sistem na vrednosti e navlezen vo najsuptilnata sfera na megjucoveckite odnosi - brakot i semejstvoto. p.s. site nie sme necii kerki i sinovi !!!

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Време
Скопје, 29°C

Ведро

Четврток
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Полемика-Новинарството се дави во контејнер со смрдливо ѓубре
Новинарките Мирка Велиновска и Билјана Секуловска по повод последните бранувања во медиумскиот простор предизвикани од потпишувањето на Договорот за декриминализација на клеветата, за „Утрински весник“ одговараат на шест прашања за состојбите во медиумите

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |