Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Илија Димовски - Претеравме со еден-два споменика

Втор ден остра собраниска расправа за „Скопје 2014“...

Пироман од инает го запалил Патенино

Педесет и тригодишен жител на соседното Ранчинци, осомничен за пустошот во Светиниколско...

Металург со два голa негатива се враќа од Полска

Резултатски неуспешното коло во фудбалските евро-купови за македонските екипи вечерва го заокружи Металург, кој претрпе пораз од полскиот Рух Хорзов с...

Вести
Бомбашот од Бургас е поранешен притвореник од Гвантанамо?
Мехди Гезали (33), шведски државјанин со алжирско потекло најверојатно е бомбашот-самоубиец од вчерашниот терористички напад во Бургас, јавуваат бугарските и израелските медиуми
Георгиевски ја обвини МПЦ за паганство
Антиквизацијата е дехристијанизација на Македонија, и' порачува поранешниот премиер на Црквата...
Бугарското МВР објави фотографија од потенцијалниот самоубиец
Мажот кој е осомничен како извршител на крвавиот терористички напад носел бермуди, ранец и капче, соопшти бугарскиот мин...
„Монструм“ укажа на празнини во Законот за заштита на сведоци
Хелсиншкиот комитет во својот најнов извештај посочува на низа пропусти во постапката за случајот „Смилковци“...
(ФОТО) Седуммина Израелци загинаа во терористички напад во Бургас
Критики за бугарските служби по атентатот во Бургас
(ФОТО) Туристички автобус за панорамско разгледување на Скопје
Сочувство од Попоски до шефот на израелската дипломатија
Израел cе соочува со бран терористички напади
Исплатени субвенциите за 2011 година
Ципрас: Владата лаже дека нема нови мерки за штедење
Дванаесет Руси се ранети во автобуска несреќа во Турција
Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан
Граѓаните охрабрени да пријавуваат семејно насилство
Рамазанска порака од поглаварот на ИВЗ
(Обновено) Се уште активни пожарите во Мариово и на Кожув
Црна Гора очекува покана за членство во НАТО
Огнен пекол во Грција
Иранската телевизија ги отфрли тврдењата за вмешаност во нападот
Битолчанец ја прегазил сосетката
Руски милијардери го откупуваат уделот на БП во ТНК-БП
 
Магазин
„Зa Mакедонцките работи“ на Мисирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис
(ФОТО) Храбра пародија на нашата политичка реалност
Премиерата на „Питачка опера“ на Албанскиот театар од Скопје, која зборува за криминалот и корупцијата, изведена завчера...
(ФОТО)„Архелаос“ на Плевнеш и Цветановски премиерно во Стоби
Претставата „Архелаос“ на Јордан Плевнеш во режија на Владо Цветановски синоќа премиерно беше изведена во Стоб...
Почнува шестиот „Локумфест“ во Битола
Фестивалот ќе почне со изложба на фотографиии на тема „Занаетчиството во Битола“...
Ристо Василевски на фестивал нa поезијата во Франција
По повод учеството на фестивалот на академик Василевски му е објавен двојазичен избор на македонски и на ф��анцуски јазик...
Американската „златна младина“ на Инстаграм открива како живеат богатите деца
Спорт
Металург со два голa негатива се враќа од Полска
Резултатски неуспешното коло во фудбалските евро-купови за македонските екипи вечерва го заокружи Металург, кој претрпе пораз од полскиот Рух Хорзов со 3:1, во 2.коло од Лига Европа
Ренова поразена од Гомел со 0:2
Попладнево на „Милано Арена“ во Куманово, гостите до победата дојдоа со головите на Вадим Демидович во 20. минута и Тома...
Ракометарите повторно во група против Данска
Денешната ждрепка во Мадрид одлучи противници на Македонија на Мундијалот во Шпанија 2013 да бидат и Исланд, Русија, Кат...
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
Реваншот ќе се игра на 25 јули, а влезниците по цена од 100 денари ќе бидат пуштени влезници за сите трибини...
Репрезентацијата до 16 години почнува со настапите во Букурешт
Македонија ќе игра во групата „Б“ заедно со селекциите на Словачка, Данска, Бугарија и Белгија...
Комплетирано второто квалификациско коло од Лигата на шампиони
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 8 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Двајца олимпијци нема да претставуваат ниту една држава
Двајца спортисти на Олимпијадата ќе настапуваат самостојно и нема да претставуваат ниту една држава...
Олимпиското село во Лондон без вода за пиење
Организаторите се уште доцнат со водоинсталатерските работи во Олимпиското село, па спортистите немаат вода за пиење
...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР
Брајант не може да замисли да не освои злато
Трудница на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3928, 12.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
НАЈНОВИ СТАТИСТИЧКИ ПОКАЗАТЕЛИ - Сиромаштијата и невработеноста рака под рака
Статистиката објави дека сиромаштијата во земјава лани изнесувала 30,4 отсто
Кошаркарската репрезентација нема да се распадне
Селекторот Лазовски го посочи и кривиот обрач како една од причините за неуспехот во Каракас
Интервју - Никој нема право да ме нарече предавник
На една страна ги обединувате сите, подготвени да ги надминувате разликите, а од друга страна исклучувате некој што секогаш бил со СДСМ, вели Виктор Цветковски, претседавач на Советот во Куманово
Среќен 50. роденден „РОЛИНГ СТОУНС“!
„Стоунси“ не се појавиле заедно во јавност четири години, но денеска, на денот на нивната прва свирка, Мик Џегер, Кит Ричардс, Чарли Вотс и Рони Вудс ќе се сретнат во Лондон
Потпорниот ѕид не ги потпре зградите
Никој не може да гарантира дека нема да продолжи лизгањето на земјиштето на Средно Водно
Театарскиот ораториум „Ромео и Јулија“ го отвора 52. „Охридско лето“
На сцената на „Античкиот театар“, голема уметничка екипа од Македонија и Русија, вечерва ќе ја изведе претставата од Шекспир во режија на Дејан Пројковски
Сребреница одбележа 17 години од масакрот
Тажен погреб на уште 520 идентификувани жртви од 8.000 кои страдаа во геноцидот
Препорачано од уредникот
Владата со ново лице пред јавноста
Тимот на премиерот ја менува тактиката во пресрет на жешката политичка есен и локалните избори напролет
Температура од 50 степени реалност или фатаморгана
Скопјани веруваат дека е измерена толку висока температура во градот, додека за метеоролозите тоа не е реалната топлина на воздухот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денескаSite Meter


На прво место
Во Лондон одам како да ги претставувам мајка ми и татко ми
Христина Ристеска - Атлетичарката што ќе трча 400 м на Олимпијадата огорчена поради проблемите што ја следеле во подготовките
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Роберт Несими
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |