-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Светска галерија на карикатури по 40. пат во Скопје
Ото Лотар, Владимир Казаневски и Владимир Илиески се добитници на првите награди за карикатура, сатиричен цртеж и најдоб...
„Свадбата на Фигаро“ ќе го отвори МТФ „Војдан Чернодрински”
На Театарскиот фестивал од утре ќе бидат прикажани 13 претстави...
„Оф-фест“ почнува со Хуан де Маркос Гонзалес
Грандиозната „Аида“ за крај на годинашните „Мајски оперски вечери“
Режисер на операта е Дејан Прошев, сценографијата е на Зоран Костовски, костимограф е Елена Дончева, а кореограф е Снежа...
Борјан Цанев ќе диригира со Софиска филхармонија
„Ветерот носи убаво време“ - нова поезија и проза

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Претежно облачно

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 21°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |