Број 3038  петок, 17 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Сафет Бишевац

уредник во ТВ А1

Денеска ми е последен работен ден пред заминување на годишен одмор, па се надевам дека ќе си го одработам без многу стресови. И од утре, заминувам за Охрид, на заслужен одмор, со оглед на интензивно - работниот период зад мене.

 

Петар Нечовски

пејач

Денеска голем дел од денот ќе минам во Вевчани, на дружење со иселениците од Австралија, дојдени на одмор. Некаде пред вечерта се враќам во Охрид, каде што веќе имам договорено настап во ресторанот „Билјанини Извори“.

 

Никола Перевски - Пере

музичар во „Нокаут“

Се надевам и верувам дека пред мене е многу убав ден. Претпладнето е работно, но попладнето ми е наменето и целосно слободно за семејството. Веќе полека почнуваме да се подготвуваме за одмор, прво во Отешево, а потоа во Дубровник.

Најди! во Утрински