Брoj 2743  вторник, 22 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Ана Гацева

пијанистка

По успешниот концерт минатата недела во Белград, денешниов ден го минувам, главно, во концентрација и подготовка за мојот вечерашен настап, од 20,30 во Мала станица. Овој мој настап, всушност, е во рамките на отворање на изложба од „Скопско лето“.

Нелко Нелковски

секр. за меѓунар. сораб. во МНТ

Ме очекува особено културно-забавен ден, кој започнува со носење на Дениција и Лазар во градинка. Потоа се посветувам на организација на турнејата на претставата „Дундо Марое“ во Сплит, Тиват и Дубровник, на која тргнуваме в четврток, а првата претстава во Сплит ја играме на 26 јули.

Клара Боева

ракометарка

Горе-долу вообичаен летно-скопски ден, без поголеми обврски и задоволството да одам на некој натпревар од Светското младинско првенство за жени во ракомет. Во текот на денот треба да се сретнам со друштвото за да се договориме конечно за дестинацијата за одмор.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ