Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Скопјанец загина од струен удар

Жител на скопското село Волково почина од струен удар во својот дом. Според полицијата, несреќата се случила додека Ѓорѓи Д.(47) работел во бањата, поправајќи ја машината за перење. Во еден момент дошло до спој на електрична енергија, при што починал на самото место. (Х.Р.)


#
Статијата е прочитана 1345 пати.

Испрати коментар

Од: Sonja
Датум: 27.07.2009 01:11:56
greota covekot samo za informacija - Volkovo ne e selo , tuku naselba, urbanizirana veke 5 godini :)
Од: Nekoj
Датум: 27.07.2009 10:03:39
Bog da go prosti !

Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Побегнал осуденик од тетовскиот затвор
Полицаец загина во сообраќајна несреќа
Девојка прободена со нож во женска тепачка
Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска