Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Арбен Џафери во критична состојба

Арбен Џафери (64) синоќа во лоша здравствена состојба итно е префрлен на лекување во Клиничкиот центар во Скопје...

Скулптура на Тоше Проески поставена на „Мостот на уметноста“

Скулптурата на Тоше Проески е дел од неклoкуте кои ќе го красат новиот мост, а ќе бидат поставени 29 скулптури...

АЕК распиша тендери за 4G и за избор на дигитален оператор

Со доделувањето на фреквенции за 4G технологија, оператор ќе имплементира LTE технологија од четвртата генерација на мобилни технологии...

Вести
Македонија во зелена фаза
Со најавеното намалување на температурите, Македонија влегува во т.нap. зелена фаза
(ФОТО) И Питу Гули дојава во Жена парк
Споменикот на Питу Гули се наоѓа во паркот „Жена борец“ и поставен на бетонски постамент висок 3,5 метри...
Арбен Џафери во критична состојба
Арбен Џафери (64) синоќа во лоша здравствена состојба итно е префрлен на лекување во Клиничкиот центар во Скоп...
Македонски телеком и натаму лидер на пазарот
„Македонски телеком АД-Скопје“ и „Т-Мобиле Македонија“ имаат водечка позиција во фиксниот и мобилниот сегмент, покажуваа...
Намалена градежната активност во странство
Партнерите во грчката влада не можат да се договорат за мерките за штедење
Јорданскиот крал стравува од распад на Сирија
Крај на набљудуваната независност на Косово според планот
Се' уште активни неколку пожари во Македонија
Италијанските семејства живеат од своите заштеди
„Дискретна помош“ од ЕЦБ за Грција
Се урна дел од Кинескиот ѕид
„Убиениот“ руски генерал се сретна со новинари во Москва
Загина параглајдерист од Виница
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) „Охридско лето“ широко ги прима различните естетики
„Големите драмски автори ги профилираат своите политички ставови и покажуваат со прст на недостатоците“, вели Ѓорѓи Јолевски
Гигантските ѕвезди не се мистерија
Откриените ѕвезди кои се 300-пати поголеми од Сонцето не се никаква мистерија и големината ја добиле со „спојувања“ и „п...
И „Охридско лето“ го слави Стриндберг
Годинава се одбележуваат 100 години од смртта на големиот шведски писател и татко на модерниот театар Август Стриндберг ...
Во Битола почнува АКТО 7
Со групната изложба „Павилјонот за знаење по мерка“, под кураторство на Сузана Милевска во Битола почнува официјалната п...
Конзервација на локалитетот Стибера
Стибера бил антички град со околу 20 илјади жители и својот процут го имал од третиот век пред нашата до третиот век од ...
Првата дама на Северна Кореја фотографирана со луксузна чанта на Диор
Спорт
Голем интерес за Параолимписките игри во Лондон
Досега се продадени рекордни 2,1 милион билети, а орагнизаторите планираат да продадат 2,5 милиони влезници
„Дрим тимот“ забележа уште една победа
Американскиот кошаркарски тим синоќа во четвртфиналето ја совлада селекцијата на Австралија со убедливи 119:86...
Олимпискиот шампион Унгарија „потопен“
Унгарските ватерполисти по синоќешниот пораз од Италија нема да имаат можност да го бранат златниот медал освоен на...
Ниту еден медал за Американците во бокс!
По само едната бронза во Пекинг, ова се први Игри на кои САД не освоија ништо во благородната вештина...
Бразил – Мексико во финалето
Фудбалерите на Бразил и на Мексико ќе играат во финалето на машкиот олимписки турнир...
Динамо Киев и БАТЕ Борисов се пласираа за баражите од Лигата на шампионите
 

Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Четврток
Делумно облачно
Макс: 34°C, Мин: 17°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 32°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Болт без конкуренција
Јамајканецот влезе во историјата на Олимписките игри како првиот атлетичар кој успеал да го одбрани златниот медал во тр...
Три златни медали за Американците на атлетските натпревари
Американците синоќа на атлетските натпревари на три од четирите финални дисциплини освоија златни медали...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 12.ден
По дванаесеттиот натпреварувачки ден 76. држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3950, 08.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонско спасиба за Путин
Монах од Македонија стана светска вест откако му бакнa рака на рускиот претседател како благодарност за признавањето на нашата земја пред 20 години
Неплатена членарина во ОН, ОБСЕ, Совет на Европа
Во документите на ОН како последна уплата на членарина од Македонија се споменува мај 2009 година
Две третини од граѓаните не и' веруваат на Владата
Евробарометар: 69 проценти од македонските граѓани немаат доверба во парламентот, а 27 отсто сметаат дека економијата е добра
Педофилија или традиција во Авганистан
Единаесетгодишно девојче, омажено за 40-годишен маж, посакувало еден ден да стане учителка
Двајца функционери прогласени за кодоши
Неофицијално, станува збор за oпштински советници, едниот од Гази Баба со книшка на ВМРО-ДПМНЕ, а другиот член на ДУИ од Боговиње
Уште 300.000 евра за пет нови споменици
Спомениците меѓу кои се и на Неџат Аголи и Јосиф Багери ќе се леат во италијанската леарница „Гуастини“
Трка за Струга: Мерко, Цаноски и Затуроска?
Двајца пратеници, со поддршка на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се обидат да му ги поматат сметките на актуелниот градоначалник
Пациентите се борат со Фондот за здравство
Елена Младеновска води битка со Фондот за здравствено осигурување за да и' се признае операцијата на карлица која чини 18.000 евра
„Охридско лето“ широко ги прима различните естетики
„Големите драмски автори ги профилираат своите политички ставови и покажуваат со прст на недостатоците“, вели Ѓорѓи Јолевски
Препорачано од уредникот
Холивуд на одмор во Грција
Американскиот филмски џет-сет одмора на грчките острови
Само бронзен медал за Исинбаева
Американката Сур нова олимписка првенка во скок со стап со скромни 4,75 метри

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Полемика - Без норма да не се оди на Олимпијада. Потребна е нова стратегија за спортот
Некогашниот селектор на пливачите Димитрија Поповски и претседателот на Атлетската федерација на Македонија, Крсто Серафимовски, одговараат на пет прашања инспирирани од настапот на македонските спортисти на Олимписките игри во Лондон
Поглед
Катерина Богоева
Едиторилал
Маја Томиќ
Мислења
Шломо Бен-Ами
Мислења
Тодор Атанасовски - Јане
Мислења
Нано Ружин
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |