Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

Овен

Ситуацијата од вас бара трпение. Тоа за припадниците на овој знак е тешко, но ќе мора да се навикнат на тоа. На работното место ви се советува да се чувате од провокации и импулсивност. Во спротивно проблемите се неизбежни. Кога се работи за здравјето, нервозни сте па сето тоа уште повеќе ја влошува ситуацијата.

Бик

Се наоѓате во период кога од вас ќе се бара прилагодување на околностите. Ќе размислувате и за некоја преселба. На работното место влеговте во мирен период. Ќе се најдете во ситуација да им помагате на помалку успешните соработници. Прекумерното внесување храна лошо се одразува на вашиот организам.

Близнаци

Доколку постојано се напнувате, морате да се контролирате. Бидејќи не сте способни да управувате со себе,ќе бидете склони кон кавги и ексцеси. На работното место конечно можете да здивнете. Повеќето Близнаци ги очекува заслужен период на релаксација и опуштање.

Рак

Сонувате на јаве. Тешко ви е да се помирите со реалноста, која ниту малку не ги исполнува вашите очекувања. ако сакате да постигнете работен успех, жртвувањето е неминовно. По почетокот не е лесно, но стрпете се успехот нема да изостане. Здравствените проблеми ќе ги совладате доколку на време им посветите внимание.

Лав

Иако сте опкружени со многу луѓе, индивидуалист сте. Многумина од вас ќе побараат совет. А на кому вие да се пожалите? Мудро ќе влетате во нови работни потфати. Сваќате дека нема што да загубите. Кој ризикува тој и добива. Бидејќи не умеете на правилен начин да јатрошите енергијата можни се здравствени проблеми.

Девица

Импулсивни сте и реагирате во афект. поради што сте толку напнати и нервозни? Можеби околностите не се така лоши како што изгледаат? На работното место искрснаа проблеми. Работата моментално е во застој. Додека се обидувавте да им помогнете на другите, се воспостави дека помошта ви е потребна вам.

Терезија

После долгите проблеми влеговте во мирен период. Чувствувате дека сте духовно и интелектуално стабилни. Сите акции се во рамнотежа. На работното место ќе добиете унапредување, кое доцни веќе подолг период. Ако се земе во предвид дека убавите работи пристигнуваат во вистинско време, славенички сте расположени.Скорпија

Влеговте во среќен период. Добро сте расположени, иако за тоа немате некои конкретни причини. Во работата ситуацијата е ваква- или многу работите, или сте без работа. Кога се работи за вашето здравје, слаба точка на организмот се жлездите со внатрешно лачење.

Стрелец

Се чувствувате болно. Се што се случува околу вас го доживувате емотивно. на работното место се добро започна, но од парите ништо. Вложивте премногу напор и на крај останавте на нула. Кога се работи за здравјето можни се некои стомачни проблеми. Внимавајте на исхраната.

Јарец

За големо чудо не се чувствувте лошо. Сите околу вас се нервозни, а вие мртви ладни. На работното место нема да се случува ништо спектакуларно. Ќе размислувате да дадете отказ и да тргенте од почеток. Кога се работи за здравјето ви се советува да се пазите од промаи.Водолија

Се наметнува желба да се наметнете во нешто за што не сте способни. Морате да бидете објективни спрема себе доколку сакате од моменталната ситуација да го извлечете максимумот. Во работата премногу ќе се внесете, но некои соработници ќе се обидат да ви попречат во работата. Не им обрнувајте внимание.

Риби

Романтично сте расположени. Бидејќи слободното време го минувате во друштво, убаво се чувствувате. Свативте дека од она што се плашевте е самотијата. Дали сте знаеле дека сите проблеми потекнуваат од вашата глава? Негативните мисли можат да ви го загрозат здравјето, затоа напред со позитивни мисли.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -2°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 16°C, Мин: 2°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 16°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (48)
Напуштена и гладна. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Настани
Музите на Хичкок и денес икони на стилот
Хероината на Хичкок не може да биде заменета со денешните старлети - таа не е бомбастична русокоса, туку грациозна дама...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |