Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Интернет порталот привремено нема да се ажурира

Редакцијата на „Утрински весник" се сели во нови простории...

Хорор во Колорадо - премиера на „Бетмен“ заврши со 12 убиени

Човек со гас маска на лицето отворил оган откако фрлил солзавец на полноќното прикажување на „Темниот витез“...

Ставрески - Пругата кон Бугарија станува реалност

Проектот предвидува рехабилитација на делницата Куманово-Бељаковце во должина од 31 километар...

Вести
Хорор во Колорадо - премиера на „Бетмен“ заврши со 12 убиени
Човек со гас маска на лицето отворил оган откако фрлил солзавец на полноќното прикажување на „Темниот витез“
Ставрески: Пругата кон Бугарија станува реалност
Проектот предвидува рехабилитација на делницата Куманово-Бељаковце во должина од 31 километар...
СДСМ: „Скопје 2014“ досега чини 360 милиони евра
„Вие ли најдовте да зборувате за сиромаштија и за крадење?“, ги праша Амди Бајрам пратениците од СДСМ...
СЕПО: Атентаторот од Бургас не е Швеѓанец
Шведската тајна полиција соопшти дека атентатор од Бургас не е Швеѓанец...
Бомбашот од Бургас е поранешен притвореник од Гвантанамо?
Филе: Скопје се менува, нека гледа Атина
Богов: Банките стабилни дури и ако некој излезе од еврозоната
Бан Ки-мун ја започнува балканската турнеја
Земјоделците ќе ги легализираат своите трактори и механизација
Пожарот во Мариово трет ден активен
Педофил силувал 13-годишно момче
Масовни протести и судири во Шпанија
Обединети за Македонија „се прелеа“ во ВМРО-ДПМНЕ
(ФОТО) Почна изградбата на фабриката на белгиски „Ван Хол“
Интерпол ќе го истражува нападот во Бургас
Ставрески: Голем интерес за средствата од ЕИБ
Возач на камион загина при судар со воз
Сириските бунтовници го победија Асад
„Мајкрософт“ прв пат покажа загуби
 
Магазин
Почнаа подготовките за „Крушево - етноград“
Свеченото отворање на манифестацијата е закажано за 26 јули пред споменикот „Илинден“
Богатство од 38 милиони долари „исплива“ од морското дно
По 62 години минати на морското дно 38 милиони долари вредното богатство беше пронајдено во близина на ирскиот брег...
„Зa Mакедонцките работи“ на Мисирков на германски јазик
Книгата на Крсте Петков Мисирков „За македонцките работи“ излезе на германски јазик во превод на проф. д-р Волф Ошлис...
(ФОТО) Храбра пародија на нашата политичка реалност
Премиерата на „Питачка опера“ на Албанскиот театар од Скопје, која зборува за криминалот и корупцијата, изведена завчера...
(ФОТО)„Архелаос“ на Плевнеш и Цветановски премиерно во Стоби
Претставата „Архелаос“ на Јордан Плевнеш во режија на Владо Цветановски синоќа премиерно беше изведена во Стоб...
Спорт
Вардар преку Бате до Скендербег или Дебрецин
Македонскиот шампион доколку успее да се пласира во третото квалификациско коло на ЛШ ќе се сретне со победникот од дуелот Скендербег-Дебрецин
Ренова ќе го пропушти Ливерпул, Металург со Плзен
Ренова доби нова причина да жали поради лошиот резултат во првиот меч со Гомел...
Омерагиќ и Ѓорѓиоски во претседателска трка
Ова е заклучок по работата на ад-хок комисијата во изминатиот период. Притоа е одбиена кандидатурата на Илија Јовков, пр...
Олимпискиот тениски турнир без Надал
Шпанецот, изненадувачки, потврди дека нема да учествува на ОИ 2012 бидејќи не е физички подготвен...
Хамилтон останува верен на Мекларен
Металург со два голa негатива се враќа од Полска
Ренова поразена од Гомел со 0:2
Сто денари влезница за реваншот со БАТЕ
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 18°C

Недела
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 7 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најпла��ен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3935, 20.07.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Нова слика во македонскиот пејзаж
Црвенковски и Тачи се здружија од практични причини, нивната цел е да го урнат Груевски
Сметките на земјоделците подебели за 63 милиони евра
Владата објави дека сите 115 милиони евра наменети за поддршка на 171.000 земјоделци за оваа година се исплатени
Георгиевски ја обвини МПЦ за паганство
Антиквизацијата е дехристијанизација на Македонија, и' порачува поранешниот премиер на Црквата
Хорор на аеродромот во Бургас
Бројот на жртвите во нападот врз израелски туристи во Бургас се искачи на осум
Илија Димовски: Претеравме со еден-два споменика
Втор ден остра собраниска расправа за „Скопје 2014“
Не смее да не' скара спорот за името
Ова го порачува Танос Докос, директор на грчкиот тинк тенк ЕЛИАМЕП, според кого многу поголем проблем е спротивставувања меѓу двата народи
Потрага по Ифигенија на Балканот
Новата македонска претстава „Архелаос“ на Владо Цветановски прексиноќа го наполни амфитеатарот на Стоби
Препорачано од уредникот
Пироман од инает го запалил Патетино
Педесет и тригодишен жител на соседното Ранчинци осомничен за пустошот во Светиниколско
Грција ги чека македонските пораки до Нимиц
Во посета на Македонија заедно со генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун во рамки на неговата посета на Балканот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Охрид и летово рај за младите туристи
Туристички шпиц на охридската ривиера - младите од земјава и од регионот и ова лето се најчестите гости
Едиторијал
Гордана Дувњак
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Гордан Георгиев
Мислења
Тодор Пендаров
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |