Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата

Македонската фудбалска репрезентација и по трет пат славеше во пријателските натпревари со Словенија, совладувајќи ја на „Филип Втори“ со 3:2...

Орбан - Името да не биде пречка за почеток на преговорите со ЕУ

„Унгарија силно ја поддржува интеграцијата на Македонија во НАТО и ЕУ“, истакна унгарскиот премиер по средбата со Груевски...

(ФОТО) На Клинички ќе се штрајкува до договор со министерот

Лекарите денеска излегоа на штрајк, Тодоров тврди дека нема прекин во работата на здравствените установи...

Вести
Европа се обедини против мерките за штедење
Синдикатите во 23 земји се одзваа на повикот на Конфедерацијата на европски синдикати по повод европскиот ден на солидарноста да одржат протести против строгите мерки за штедење
Нови жртви во израелско-палестинскиот конфликт
Уште тројца Палестинци и тројца Израелци загинаа во нападите кон и од појасот Појасот Газа, светот упати апел за смирува...
Биометриските документи ќе станат главен филтер
Од Избирачкиот список ќе бидат избришани граѓаните кои немаат биометриски документи, со што конечно ќе се реши дилемата ...
Гордон: Решение за името e неопходно за НАТО
Американскиот помошник државен секретар за европски прашања ја повтори можноста следниот самит на НАТО да биде самит на ...
„Виси“ и деветтиот тендер за ОХИС
Од денеска задолжително носење зимска опрема во возилата
Админстративците ќе се изначекаат за поголеми плати
Македонија и Индонезија ќе ја интензивираат соработката
Руфи Османи се двоуми за повторна кандидатура во Гостивар
Светот лани постигна неславен рекорд на емисии на штетни гасови
„Златна зора“ под истрага за граничниот инцидент
Преговарачите кај Нимиц на 19 и 20 ноември
Чесите заинтересирани за инвестирање во Македонија
Грчките работници му се приклучија на европскиот протест
Уапсен убиецот на манекенката од Нови Сад
Хрватскиот вицепремиер Чачиќ мора во затвор
Навивачи со нож повредиле средношколец
Грција исклучена од гасоводот „Јужен тек“
 
Магазин
Кира Најтли: Никој не ги гледа моите гради
„Маичката секогаш би ја соблекла, па рамна сум како штица. Кому му е тоа интересно. Никој нема ни да ме погледне“, се пошегувала актерката
(ФОТО) Се е подготвено за „Скопски фестивал“
Во сабота, во македонска Опера и балет, во придружба на голем ревијален оркестар ќе чуеме 18 нови фестивалски композиции...
(ФОТО) „Помеѓу рајот и пеколот“ награден во Швајцарија
Ибрахим Деари, студент на ЕСРА, ја доби наградата на публиката на Фестивалот во Базел, Швајцарија...
„Животот на Пи“ и Џемс Бонд ќе го отворат киното во Скопје сити мол
Австриската кино-групација Cineplexx (Синеплекс), заедно со партнерите МЦФ Филмс и Континентал Филм на 22 ноември ќе го ...
Карл Лагерфилд го нацрта Обама како готвач
Познатиот германски дизајнер, инспириран од победата, го наслика американскиот претседател како готвач со торта во форма...
Спорт
(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата
Македонската фудбалска репрезентација и по трет пат славеше во пријателските натпревари со Словенија, совладувајќи ја на „Филип Втори“ со 3:2
ХНС на удар за расизам на мечот со Македонија
Можната казна за Хрватите се движи од играње пред празни трибини, забрана за патување на навивачите на гостинските средб...
Федерер бара побрзи терени
Швајцарецот смета дека побавните терени и топчиња, комбинирани со повисоките нивоа на физичка подготвеност, се во прилог...
Брајант разочаран од Џексон, верува во Дантони
Најдобриот играч на Лејкерси жали што тренерот со кој ги постигна најголемите успеси не се врати во тимот...
Сто милиони фунти за англискиот првак од ТВ-правата
Зголемувањето на сумата што ќе ја добие шампионот е поради зголемувањето на вкупниот износ на ТВ правата на премиерлигат...
Лејкерси поразени од Сан Антонио, Њујорк и натаму гази
 

Најнови вести
Време
Скопје, 9°C

Облачно

Четврток
Претежно облачно
Макс: 13°C, Мин: 2°C

Петок
Делумно облачно
Макс: 14°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (2)
Јованка Будисављевиќ стапува на сцена
Настани
(ИНТЕРВЈУ) Ни треба отворање кон меѓународната публика
Синдромот на преголема амбициозност и непотребно комплицирање е карактеристичен за мала, изолирана средина, вели режисер...
(ВИДЕО) Две жртви во железничка несреќа во Црна Гора
Несреќата се случила вчера попладне, кога воз налетал на железничка градежна машина, која била поставена во тунел на пру...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4029, 10.11.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Интервју - Извлековме поуки од кризата
„Информациите што ги добиваме од Европа не се добри за да може да се очекува брзо заздравување на европската економија, а со тоа и на македонската“, вели вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески
Фоторетровизор
Неделата помина во знак на исчекување на резултатот од претседателските избори во САД, Обама VS Ромни, најраниот појадок во режија на американската амбасада и неколкуте промоции.
Филе го убедува Вестервеле за датум
Германскиот шеф на дипломатијата само го слушал еврокомесарот и ставот на Берлин ќе се утврди подоцна
Кина доби нов лидер
Ши Џинпинг (59) ќе стане најмоќниот човек во Кина, по изборот што се случува еднаш на секои10 години
Трикатен хотел место зграда на НБМ на плоштад
Во постапка е измена на урбанистичкиот план со кој маркичката наменета за државен објект ќе добие друга намена и намалена висина
Пропаѓа фирмата што го градеше мостот „Око“
На сплитската градежна компанија „Конструктор инженеринг“ и' се блокирани сите сметки поради огромен долг кон државата
Се опремува фабриката што ќе произведува за „Мерцедес“
Во „Дрекслмајер“ почнаа вработувањата и обуките, но не стивнуваат коментарите за платите
Кисело-весело за сите времиња
Сите приказни и муабети со Зафир Хаџиманов секогаш го добиваат вкусот на кисело-весело, всушност слатко задоволство од неговото детство
На ручек во ресторан „Бирократ“ - Бирократска „шарска“ и стандардна „шопска“
Шарската плескавица имаше стандарден вкус, иако очекував многу повеќе поради ексклузивноста да го носи името на локалот
Препорачано од уредникот
Нови гласачки правила - со мирис на бојкот
Локалните избори во март ќе бидат прв те��енски тест на новата регулатива, што опозицијата ја нарече „тапија за притисоци, уцени и фалсификување на изборната волја“
Француски бакнежи од Елисејската палата
Дамите кои доминираат последниве години низ Елисејската палата во практика ја имаат усовршено вештината на манипулација со мажите кои веруваат дека владеат со сегашноста

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Прво навиваме за Ромни, сега се плашиме да не дојде Кери
Сенаторот Џон Кери има големи шанси да стане нов шеф на Стејт департментот. Македонските политичари не треба да стравуваат, никој не работи без координација со Белата куќа
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Мирче Јовановски
Поглед
Сања Наумовска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Трајко Стаматоски
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |