Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ВИДЕО) Пандев го кажа судбоносното „Да“ и пред Бога

Иако најдобриот македонски фудбалер со Надица е во граѓански брак од 26 декември 2009 година, тие денеска својата заклетва ја дадоа и пред Бога во црк...

Самак - Опозицијата нема поим од странски инвестиции

Министерот за странски инвестиции во интервјуто за Радио Слободна Европа...

Податоците за педофилите од денеска достапни на интернет

Регистар со 100 осудени лица за сексуална злоупотреба на деца и за педофилија на увид во јавноста...

Вести
Во Мостар потврдени добрите меѓусоседски односи на земјите од регионот
Претседателот Иванов синоќа оствари одделни билатерални средби со претседавачот со Претседателството на БиХ, Бакир Изетбеговиќ и со претседателот на Црна Гора, Филип Вујановиќ
Доживотна казна затвор за Мубарак
Под силни безбедносни мерки во Каиро беше објавена пресудата против поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак. Суд...
Ципрас останува на грчките црвени линии за името
Груевски најави 110 милиони евра за компаниите
Николиќ се заложи за прекин на судирите на Косово
Путин нема да го бојкотира ЕП во фудбал во Украина
Ирците го поддржаа фискалниот пакт на ЕУ
Тешко повредено момче од село Грдовци, се бори за живот
Владата најави распределба на градежно земјиште
Млечниот Пат ќе се судри со Андромеда
Во Гостивар татко го рани синот во расправија
 
Магазин
(ФОТО) Звучните магии на Куба, Турција и Македонија
„Оф-фест" почна еуфорично, продолжи во мирна атмосфера, а ја донесе и македонската звучна традиција
Богат викенд на „Оф-фест“
Во Македонската опера и балет во 20 часот вечерва настапуваат француската вокалистка Летиша Садие и построкерите „Тортои...
Британските режисери Тони Палмер и Мајк Сарн во филмот „Соба со пијано“
На 4 јуни на Скопски саем ќе почне снимањето на новиот филм на Игор Иванов, кој собра многу интересна интернационална ек...
На нашата култура и' недостига самодоверба
„Бев многу пријатно изненаден и почестен со орденот ’Златна есен - Сергеј Есенин‘ што ми го доделија руските колеги“, ве...
Спорт
Перо Антиќ со Олимпијакос стана шампион на Грција
Неговата екипа во мајсторката од финалето на грчкиот плеј оф синоќа пред своите навивачи го совлада „лутиот“ ривал Панатинаикос со 82:76 и со 3-2 во победи ја освои титулата
Тетекс го сочува прволигашкиот статус
Во бараж-меч за пополнување на првата лига одигран во Битола, тетовци беа подобри од Скопје по подобро изведување пенали...
Оклахома израмни на 2:2 во западното финале
Кевин Дурант со 26 поени ги предводеше тандерси до триумф над Сан Антонио од 109:103...
Надежите им подарија бод на Фарски Острови
Иако беше фаворит на гостувањето во квалификацискиот дуел за Европското првенство 2013, младата репрезентација на Македо...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Недела
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Понеделник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3894, 02.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен Магазин
Економијата на раб на рецесија
Бизнисот бара веднаш Собранието да го усвои ребалансот на буџетот, а Владата да почне да ги троши парите за капитални проекти
Живее ли идејата на Ал Каеда и во Македонија
Етничките проблеми, социјалната несигурност, фундаменталистичките остатоци, глобалните војни и недоволно силните системи за безбедност
Истрага за „тајниот документ“ за името
Oбвинителството, засег��, не бара документи од Црвенковски, туку од медиумите што ги објавиле
На нашата култура и' недостига самодоверба
„Бев многу пријатно изненаден и почестен со орденот ’Златна есен - Сергеј Есенин‘ што ми го доделија руските колеги“, вели поетот Бранко Цветковски
„Критична маса“ за подигање на велосипедската свест
Велосипедистите им дадоа до знаење на надлежните и автомобилистите дека се важен дел од градската сообраќајна структура
Ретровизор - фотоесеј
Оваа недела помина со интересни настани
Досието „Богдановски“ зрело за лустрациска обработка
Дел од поткажувачите се' уште се политички активни, тврди писателот Миневски, кој го истражувал досието на основачот на ВМРО-ДПМНЕ
Георгиевски не случајно тргна од Охрид
Поранешниот премиер неколку пати беше носител на листа во Петтата изборна единица, а ВМРО-НП има стабилно гласачко тело меѓу охриѓани
Ослободи се од старата хартија!
Акцијата за собирање стара хартија ќе се одржи во вторник во организација на „Ајде Македонија“, Министерството за животна средина и МПМ
Каде е Џорџ Буш?
Како претседателот кој служеше два мандата стана тивок човек во американската политика
Појадок кај... „Крин“ - Благи волшепства
„Сахер торта“ и чискејк, црно-бела варијанта за враќање на доброто расположение
Препорачано од уредникот
Многу ставови за името, а консензус нема
Има ли шанси дипломатската дефанзива да се трансформира во офанзива, со која, дефинитивно, би се исцртале нашите црвени линии
СДСМ и ЛДП: Нова шанса за старата врска
Четири години по последниот заеднички изборен настап, двете партии ги почнаа преговорите за обновување на сојузништвото

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Многу ставови за името, а консензус нема
Има ли шанси дипломатската дефанзива да се трансформира во офанзива, со која, дефинитивно, би се исцртале нашите црвени линии
Едиторијал
Нина Нинеска-Фиданоска
Поглед
Деспина Трајковска
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Мислења
Јошка Фишер
Анализа
Огнен Малески
Саботни муабети
Огнен Јанески
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Кралска пловидба низ Темза за дијамантскиот јубилеј
Регатата по Темза ќе плови 12 километри и ќе трае 90 минути за да се поминат сите предвидени точки од рутата
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен Магазин |