-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп


Овен

Околината ќе ве поддржи да ги остварите своите деловни интереси. Ќе бидете полни со нови идеи и успешно ќе профитирате. Можна е и некоја нова љубовна романса. Сакате да ви се исполни сето она што ви е во душа и срце.Бик

Имате јасни цели и упорно ги браните вашите работни интереси. Немате потреба од никакви работни компромиси. Ќе забележите дека нешто необично се случува со вашиот партнер. Ќе ви годи релаксација од напорните обврски.Близнаци

Понекогаш новите доживувања ќе излезат од контрола, но вие упорно ќе се обидувате да го вратите редот. Не оптоварувајте се со некои дополнителни обврски. Ситуацијата ќе ве обесхрабри, па затоа почекајте подобри услови.Рак

Бидете внимателни во комуникацијата со вашите соработници. Потребно е да побарате нечиј совет. Ќе имате впечаток дека саканото лице нешто крие од вас. Тоа дополнително ќе ги влоши вашите односи, па затоа не избрзувајте со вашите коментари.Лав

Ќе се најдете во ситуација да чуете нечие мислење кое ќе претставува добар услов за професионален напредок. Внимателно анализирајте го вашиот однос со саканото лице. Не дозволувајте тоа да ги протолкува вашите чувства.Девица

Обрнете внимание на вашите нови идеи, но не избрзувајте со некои коментари. Немате потреба да се чувствувате несигурно во друштвото на вашите соработници. Со својата појава и стил привлекувате внимание на сите страни.Терезија

Расположени сте за различни средби и необични идеи. Очекувате успех во некои работи кои одлично се вреднуваат. Ќе ви годи нечија пофалба. Потребно е да ја подобрите психофизичката кондиција.Скорпија

Направивте погрешна работно-финансиска процена, затоа сега очекувајте конфликти и компликации со соработниците. Ќе реагирате преосетливо кога е во прашање партнерот. Сепак, избегнувајте ги сите непријатни ситуации.Стрелец

Добро сте информирани за новите работни обврски. Околностите ќе ви одат во прилог, а вие сте во одлична психофизичка форма. Партнерот, за жал, нема да ги исполни сите ваши очекувања.Јарец

Некои нови доживувања или нечие присуство можат да ве забават во спроведувањето на деловните планови. Важно е своите идеи да ги пласирате на вистинско место. Не сакате никој да ви поставува нови услови.Водолија

Важно е да го задржите добриот деловен углед. Ќе имате големи очекувања, но прашање е колку ќе можете да остварите од сето тоа. Ви се советува да ги избегнувате интригантните ситуации кои можат дополнително да ве фрлат во депресии.Риби

Имате големи амбиции, но вашиот успех е релативен и подложен на ненадејни промени. Се наоѓате во променлива психофизичка фаза. Партнерот ќе биде нестрплив кога ќе биде во прашање љубовта. Рационално користете ја енергијата.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денескаSite Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 12°C

Вторник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 11 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Првите олимпијци пристигнуваат денеска во Лондон
На аеродромот Хитроу пристигнуваат првите 335 спортисти и нивните тренери, меѓу кои се наоѓаат олимпијци од САД, Канада,...
Лондон ја почна борбата против допингот
Анти-допинг центарот на ОИ ќе тестира 6.000 спортисти плус сите освојувачи на медали, се' до деветти септември...
Киднапиран претседателот на „Олимпискиот комитет“
Креветите во Олимпиското село долги само 172 см
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми
Темната страна на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |