Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Полицаец загина во сообраќајна несреќа

Сообраќаен полицаец од Битола загина во сообраќајна несреќа пред влезот во селото Горно Оризари. Според портпаролот на СВР - Битола, Ѓоко Стрезовски, незгодата се случила на влезот во Битола од правец на Прилеп. Битолчанецот Димче Штрковски (54) се движел пеш, а во него удрил автомобил „киа“, управуван од жител на село Крклино. По директниот удар, пешакот Штрковски се здобил со тешки телесни повреди и починал на самото место. (Х.Р.)


#
Статијата е прочитана 1756 пати.

Испрати коментар

Од: Jane
Датум: 27.07.2009 09:55:54
kutri makedonski vozaci

Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Побегнал осуденик од тетовскиот затвор
Скопјанец загина од струен удар
Девојка прободена со нож во женска тепачка
Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска