Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Скопје

Граѓаните да пријават палење огнови на Водно

 Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ вчера повторно ги повика граѓаните да го пријават своето присуство во парк-шумата „Водно“. „Напоменуваме дека со издавање на дозволата не се воведуваат никакви рестриктивни мерки или ограничувања за движење, туку станува збор исклучиво за евиденција и контрола на присуството на посетители во шумскиот појас“, се наведува во соопштението од „Паркови и зеленило“. Од претпријатието апелираат до граѓаните да пријават какво било палење огнови на територијата на парк-шумата „Водно“ на телефонскиот број 075-211-162 или во првата шумочуварска патрола или, пак, во шумската куќа на Средно Водно. (А.П.)


Статијата е прочитана 102 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Доцни стартот на изградбата на четирите капитални проекти
За десет месеци, истретирани се над 1.000 улични кучиња
Реконструкција на улиците „60“ и „101“
Се' уште нема проект за довршување на „Првомајска“
Гази Баба постави табли за влез и излез во руралните населби