Брoj 2724  понеделник, 30 јуни 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Анета Шуланковска

членка на „Синтезис“

Вечерва на Кале имаме концерт во рамките на „Скопско лето“, кој ќе биде и своевидна концертна промоција на нашиот последен албум „Идентитет“. Сепак, претпладне ги завршувам обврските на работното место, а потоа ме очекува генерална проба со групата, малку одмор, па ја очекуваме публиката на Кале.

Младен Крстевски

актер

Денеска патувам за Белград каде што, всушност, треба да извадам виза за Чешка, каде што од 15 јули треба да бидам гостин на еден филмски фестивал во Прага. Значи , денот ми е главно во патување и администрација.

Анка Гиева

пејачка

Летово уште од неговиот почеток го минувам, главно, криејќи се од жештините. Сепак, веќе почнувам да се подготвувам за настапот на 14 јули во Валандово, на концертот „Легенди на народната песна“, во организација на друштвото „Китка“ од Валандово.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ