-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Нема потреба за паника, се е под контрола. За малата нервоза што ја чувствувате се обидувате да најдете решение, но тоа не ви поаѓа од рака. Можеби прошетка со некој интересен Лав или Скорпија би била вистински погодок. Пробајте, нема што да изгубите.Бик

Одлучивте да се борите со проблемите и да не признавате пораз. Во право сте. Од наредните случувања ве очекува успех што ќе ви помогне да дојдете на себе. Бидете среќни, бидејќи веќе ја поминавте кризната ситуација.Близнаци

Напнати сте и склони кон возбудување. Обидете се да ги избегнете активностите што бараат премногу напнатост и непромислена акција. Бидете мудри, смирени и одговорни. Тоа е главниот рецепт за успех.Рак

Имагинативната моќ е нагласена, па тоа влијае поволно на припадниците кои се занимаваат со уметност или со некој конкретен бизнис. Успех ве очекува во шпекулациите од различен вид. Пожелна е акција во таа насока. Ако играте игри на среќа, очекувајте успех.Лав

Се наоѓате во извонредна форма. Ги разбирате ситуациите околу вас и од нив го извлекувате максимумот. Ги предвидувате идните случувања и се однесувате во согласност со нив. Ве очекуваат среќни околности. Продолжете со ова темпо, но прифатете помош од некој Стрелец или Водолија.Девица

Повеќе возбуда можете да очекувате во кругот на семејството, но не дозволувајте сето тоа да ве исфрли од рамнотежа, бидејќи сите работи се познати. Бидете само трпеливи, затоа што се е индивидуално и минливо.Терезија

Во елемент сте, задоволни онолку колку што ви дозволува самата природа. Акцентот го ставате повеќе на перфекционизмот и на хармонијата отколку на емотивниот живот. Најважно е да сте исполнети и хармонични. Прашањето е до кога ќе ве држи тоа.Скорпија

Среќни сте и задоволни. Најмногу задоволство ви причинуваат партнерот и оние кои ви се најблиски. Повеќето припадници на овој знак се наоѓаат во фаза на заљубување и некои непланирани случувања поврзани со некоја веридба или свадба.Стрелец

Решивте да потрошите поголема сума пари, бидејќи подолго време размислувавте за тоа. Целиот ден се одвива во знакот на вредностите и на вашите преиспитувања. Можеби шопингот е начин да го компензирате незадоволството.Јарец

Желбата за изолација е евидентна, но и потребата да владеете со ситуацијата. Се однесувате во согласност со објективните тешкотии по цена емотивно да трпите. Но, бидејќи сте совесни, ќе им дадете предност на оние работи за кои сте одговорни.Водолија

Имагинативната моќ е нагласена, се занимавате со уметност и со некои работи за кои е неопходна фантазија. Не губете време во оние области каде што не можете да успеете, бидејќи така само ќе се нервирате. Успех ќе имаат само оние Водолии што се занимаваат со уметност.Риби

Моментално се наоѓате во дилема. Таа дилема се однесува на некое патување или на некоја нова работа. Само со успех ќе ги совладате препреките. Кон крајот на денот ве очекува пријатно дружење и добро расположение со пријателите.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C

Петок
Сончево
Макс: 36°C, Мин: 22°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Преглед на освојувачи на медали - 4.ден
По четвртиот натпреварувачки ден 43 држави имаат освоено медали...
Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |