Број 3150  среда, 02 декември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Економија
Долгови се трупаат - државата пак се задолжи со нови 52 милиона евра

Сосема е сигурно дека на властите им се потребни пари за да ги исплатат платите за административците и пензиите
Сите се за поскапа струја, прашање е колку ќе скокне

МЕПСО бара 1,6 проценти, ЕЛЕМ за 7,9 отсто повисока цена, а ЕВН се воздржа од процентуални барања
Ќе има поевтини кредити, Владата бара поголема храброст од НБМ

Банките најавуваат дека од 1 јануари ќе има пониски камати од половина до еден процентен поен
Македонија во дефлација - во ноември 2,3 отсто
Стечајците ќе штрајкуваат со глад
Пензионерите благодарни
На Грција и' се заканува банкрот?
Втора фаза од едношалтерскиот систем во Царина
Хуго Чавез затвори четири банки
Реструктуирани 26 милијарди долари долг
Наскоро хибриден „нано“ од „Тата“
Најди! во Утрински