Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Додека летате во облаците и губите време, другите ја заземаат вашата позиција. Додека мудрите се надмудруваат, паметните се наживуваат. Вистински момент е да се опаметите, и да почнете да размислувате во врска со околностите.Бик

Денов ќе биде незаборавен за повеќето припадници на овој знак, секако, во позитивна смисла. Малку се оние кои имаат проблеми од здравствена природа или, пак, се жртви на злоупотребување. Максимално уживајте со саканата личност.Близнаци

Чувствителни сте на се и на секого, па се советува дистанцирање од луѓе кои ве оптеретуваат, како и напорни случувања. Обидете се да си угодите себе си, кога тоа веќе не сакаат другите. Најдете внатрешен мир, свртете се кон семејството и спортот.Рак

Се обидувате да го споите корисното и убавото. Работите со љубов, уживате, а истовремено сакате и да заработите пари. Доколку не добиете пари овие денови, наскоро сигурно ќе стигнат во огромно количество. Оние иновативни Ракови ќе имаат среќа без труд да заработат.Лав

Љубовта е главна поттурнувачка сила на денот. Функционирате под нејзино силно влијание. Поседувате физичка сила и желба да разменувате нежност со саканата личност. Осамените припадници на овој знак имаат проблеми. Се советува да се занимаваат со спорт, или да се дружат со внуците.Девица

Исцрпеноста укажува на тоа дека сте се префорсирале или не сте го добиле она што ви е потребно. Доколку се свртите кон аскетското однесување и мистичните теми, имате шанса да ја избегнете болеста. Во спротивно, го комплицирате животот. Размислете околу саканата личност.Терезија

Тамам ќе се релаксирате и ќе почнете да уживате, кога настапуваат случувања кои не ви даваат мир. Некои работи не сте ги направиле како што треба и тоа се врзани за здравје. Исхраната е во прашање. Пожелно е да биде што поквалитетна.Скорпија

Имате обврски кои ги прифаќате одговорно. Додека ��те концентрирани за решавање на деловните и другите проблеми, не чувствувате напнатост. Штом ќе настапи празен од, инхибицијата станува составен дел на вашиот животен став. Имате проблеми со забите.Стрелец

Штом лошо се чувствувате, станувате хипохондрични. Причини за такво однесување има, заморот е само една од нив. Главниот проблем е сознанието дека вложувавте во нешто што можеби не е вредно да се трудите. Не очајувајте, туку обидете се да се извлечете поука.Јарец

Општата исцрпеност ве зафати неподготвени. Склоноста кон инфекции и вируси укажува на намален имунитет. Преземете нешто конкретно во врска со тоа. Практичната страна на личноста моментално е загрозена. Чувајте ги парите и документите.Водолија

Прифатете туѓи сугестии и ублажете го проблемот. Добро ви доаѓа дружењето со истомисленици, така што воспоставувате друштвени контакти. Желбата за љубов е силна, па партнерот ќе го повикате на состанок. Во вашиот живот се оди во крајност.Риби

Нервозата полека исчезнува. Се изгледа поедноставно и со успех го надоместувате пропуштеното. Важно е да посакате нешто и во таа насока да функционирате. Доколку сте биле внимателни во комуникација со некој Лав, денеска прифатете го како неминовност. Ништо не ви може.„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Обилни врнежи

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 26°C, Мин: 11°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (24)
Обидот за отцепување на Хрватска. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Се надевам дека Загор ќе биде бесмртен
Мауро Лоренти, цртачот на стрип-ликот Загор е гостин на актуелниот „Стрип-салон“ во Велес...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |