-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Култура
„Продолжи“ го заврши снимањето во Маврово
Големата европска ѕвезда Медс Микелсен остави извонреден впечаток, а мала улога во филмот има и нашиот актер Петар Мирче...
Премиера на мјузиклот „Декамерон“ во Охрид
Со вечерашната претстава на Театарот за деца и младинци и МНТ, завршува драмската програма на годинешното „Охридско лето...
Агата Гертчен доби Гран-при на Графичкото триенале во Битола
Седмото Графичко триенале на кое годинава учествуваат околу 70 држави од светот ќе се одвива на тема „Океани и соѕвездиј...
Концерт на Гринголтс и Лаул утре во „Света Софија“
Започнува ликовната колонија „Скопје 2012“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 22°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Остри меѓународни реакции по пресудата за „Пуси Рајот“
Руската православна црква вчера ја повика државата да биде милостива кон членките на контроверзната панк група...
Депонијата се празни, комуналците добија една плата
Инспекторите за животна средина веруваат дека до понеделник сето ѓубре ќе биде изнесено од центарот на Тетово и депонира...
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |