Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Спорт
28.03.2012, 09:38

Денис Родман банкротирал и е тешко болен

Поранешната ѕвезда на „Пистонс“ не е во можност да ја плаќа ни алиментацијата за своите деца

Поранешниот кошаркар на НБА, Денис Родман банкротира и е тешко е болен, па затоа не е во можност да ја плаќа алиментацијата за своите деца, пишува „Лос Анџелес Тајмс“.

Поранешната 51-годишна ѕвезда на тимот Детроит Пистонс, Чикаго Булс и Лос Анџелес Лекерс, должи 808.935 долари за алиментација за своите две деца, кои ги има со третата сопруга Мишел Родман, во судските документи наведува нејзиниот адвокат Џек Кавајанијан.

Освен тоа, Родман на поранешната сопруга, исто така, и должи 51.441 долари. Заради сето тоа, поранешниот кошаркар може да заврши во затвор на помалку од еден месец.

Адвокатот на Роман во судските документи утврди дека неговиот клиент банкротирал и дека не може да ја плати алиментацијата како ни другите трошоци. Во судските документи се наведува и тоа дека кошаркарот е „екстремно болен“.


Статијата е прочитана 3065 пати.

Испрати коментарСамо бод за Манчестер Сити против Сандерленд во Премиер лигата
Овации за Фишер во „Стејплс центар“, Оклахома ги доби лејкерси
Милан и Барселона тактички, Баерн подобар во гости
Оклахома не запира, нова вечер за паметење на Брајант
Реал пресилен за Апоел (0:3), Челси со гол предност пред Бенфика
Одредени двојките за четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони
Раниери доби отказ од Интер
Манчестер Јунајтед се врати на чело на табелата во Премиер лигата
Металург нема да го игра натпреварот со Вардар Про од СЕХА лигата
Ракометарките убедливо поразени во Франција
МЗТ Скопје Аеродром победник на кошаркарскиот Куп на Македонија
Фернандо Алонсо најдобар во Малезија„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 20°C, Мин: 4°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 9°C, Мин: -2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |