Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Скопје
30.03.2012, 17:49

Санирање на уличните дупки

Екипи на Градот деновиве потрошија 150 тони топла асфалтна маса за санирање на оштетените коловози и прекопаните улици. Со акцијата на Јавното претпријатие „Улици и патишта“ се пополнети дупките на булеварите „АСНОМ“, „Водњан��ка“ и „Видое Смилевски-Бато“, улиците „Перо Наков“, „Волковска“, „Салвадор Алјенде“, „11 Октомври“, „Февруарски поход“, „Трета македонска бригада“, како и на патот кон Матка.

Од Градот соопштуваат дека акцијата ќе продолжи и во наредниве денови, според потребите. (Б.Ш.)


Статијата е прочитана 118 пати.

Испрати коментарПропадна тендерот за Луна-парк
Априлијада „Скопје се смее“
Подземната улица покрај кејот ќе се гради според шпански проектDobrica Josifoska, 31.03.2012 08:29:20
Do kade e sanacijata i prosiruvanjeto na patot do Gorno Nerezi?

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 15°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 19°C, Мин: 7°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |