-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Без разлика на вашите интелектуални способности, постојат некои работи кои не се вклопуваат во вашата работна проценка. Кога работите не се движат во вистинската насока губите мотив за работа. Потребно е да ја подобрите концентрацијатаБик

Подобро е обврските да ги завршите на рутински начин, отколку да ги одложувате. Покажете дека имате смисла за практични решенија. Односот со саканото лице е добар, само бидете смирени и воздржувајте се од непромислени постапкиБлизнаци

Заинтересирани сте за некои современи идеи и се обидувате да се растоварите од напорните обврски. Ве очекува некое емотивно затишје. Најважно е вистински да ја насочите својата енергијаРак

Тешко ви е да се организирате, бидејќи соработниците постојано ве деконцентрираат со нивните барања. И партнерот постојано ви поставува некои прашања на кои не можете да дадете одговор. Ќе ви годи само одмор и релаксацијаЛав

Користите некои строги критериуми како би можеле максимално да ги заштитите своите интереси во работно-финансиските преговори. Не се однесувајте премногу строго со личноста која има добри намери кон васДевица

Некои соработници внимателно ги анализираат сите ваши постапки. Морате да соработувате бидејќи во спротивно можни се некои проблеми. Ќе ви годи диетална исхрана и прошетка во природаТерезија

Понекогаш се е релативно и подложно кон изненадни промени. Избегнувајте ја варијантата 'се или ништо' и многуте предизвици кои можат негативно да влијаат врз вас. Успорете го темпото.Скорпија

Соработниците очекуваат од вас да реагирате снаодливо во сите можни ситуации. Внимателно анализирајте го саканото лице како би сте откриле некои нови детали, кои би можеле да исполнат некои заеднички интересиСтрелец

Имате добри намери, но ненадејните околности не ви дозволуваат да ги реализирате вашите планови. Подобро да застанете на време бидејќи ситуацијата може дополнително да се искомпликуваЈарец

Ќе се најдете пред некоја нова работна дилема, па ќе ви биде потребен и нечиј совет. Во љубовта ве очекува мало затишје кое ќе посакате да го промените, но за жал нема да успеете. Само со трпение с? се постигнуваВодолија

Доколку вистински сте информирани на работно поле можни се некои успеси. Вашите соработници имаат добри идеи па вие лесно ќе се послужите со нив. Важно е да воспоставите хармоничен однос со околинатаРиби

Ќе ви недостига концентрација но и самодоверба за да можете да се докажете пред вашите соработници. Не бидете премногу своеглави и не го комплицирајте односот со саканото лице. Тоа е тука да ви помогне.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C

Понеделник
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Френклин до злато со светски рекорд
На трката на 200 метри грбно Американката Миси Френклин златниот медал го освои со време на нов светски рекорд, а изнена...
Првите медали во атлетика за Мајевски и Дибаба
Мајевски го одбрани златниот медал од Пекинг во дисциплинат�� фрлање ѓуле, а Дибаба од Етиопија го освои златниот медал в...
Преглед на освојувачи на медали - 7.ден
По седмиот натпреварувачки ден 54 држави имаат освоено медали...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |