Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
26.09.2012, 17:50

Бучковски не одговара на телефонски повици

Бившиот премиер на Македонија, Владо Бучковски, вчера не беше достапен за коментар на пишувањата на грчкиот весник „Катимерини“

дека тој поседува вила на Халкидики, поточно во Неос Мармарис.

Вчера Бучковски не одговараше на нашите телефонски повици, а до затворање на весникот не одговори ниту на нашата порака во која културно го замоливме за изјава.

Весникот информира дека покрај Бучковски и други балкански политичари поседуваат недвижен имот, а меѓу нив е и бугарскиот претседател Росен Плевнелиев.

Шпекулациите дека Бучковски поседува имот во бисерот на северниот дел на Егејот, не се новина. Во текстот на нашата дописничка Миркица Поповиќ, објавен во август 2010 година под наслов „Купување стан во Грција стана хит во Македонија“, Бучковски беше посочен како еден од оние државјани на Македонија за кои се шпекулира дека поседува имот во Грција.


Статијата е прочитана 1659 пати.

Испрати коментарПо Белата книга, кавги во одбраната
Казните ќе ги попарат новинарите
Халкидики оаза за македонските политичари
Иванов на разговори со Бан Ки-мун
Секоја пренамена e ребаланс на буџет. Долгот не смее да надмине 40 отсто
Кој да го замени Ѕинго?Alter, 27.09.2012 04:51:35
Uste eden normalen biznismen (a sekogas na budzetska plata). Se dodeka ne se pravi poteklo na parite ke ni se slucuva ova. Ke se otkrijat proneveri, ke se digne vreva a potoa nekoj ke gi stavi vo fioka prijavite i ke te ucenuva da odrabotuvas za nego. Veke videno...MVR i sudot vo posledno vreme sluzat samo za fakanje na teski krvicni dela na pr kibritce marihuana, ukradeni 7 tegli ajvar, tocak star 12 god. Se drugo stanuva naucna fantastika za niv.
ФЕЛИКС, 27.09.2012 07:41:57
Значи почнува ,,есенскиот лов,,на неистомислениците кај Шатевци.Одеднаш некој се сети да сензационалистички преку ,,независното,,новинарство се објави да екслидерот на Шатевци поседува имот надвор од земјата,и тоа кај оние со кој имаме проблеми околу името.Е сега ,,независното,,новинарство се впрегна да со ваква тематика ја разбранува јавноста.Нека се објави кога тоа г-дин Бучковски ја купил вилата и зошто токму сега за ова се пишува,зошто не кога се купила вилата.Како и да е невешта замена на запоставена митингашка занимација со внатрепартиска пресметка.Значи почна практикувањето на денунцијацијата (поткажувањето м.з)кај Шатевци.Нов спорт во недостаток на политичко етаблирање.
Јане, 27.09.2012 08:44:48
epa ke kupuva deka se tenkovite rezervnite delovi, a sega ke go napaga SDSM sramota Bucko ti si za vo zatvor 101 godina
билјана, 27.09.2012 09:15:41
Ова сега му го сместија неговите. Не знам што е страшно всушност. СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ИМААТ НЕШТО И СЕ’ ШТО ИМААТ Е СО КРАДЕНИ ПАРИ. Кој сака да верува во друго е будала. Као нека се шушка, ама да не се знае точно. И на народов па не му е лесно, да излезе да гласа за криминалци, оти што кажува тогаш тоа за поединецот. Подобро е да се мижи. Свет на слепци. Мене ич не ми смета што имал човеков вила. :) Дотолку е се’ надвор од секаков разум во државава.
Дамјан, 27.09.2012 09:28:01
Откривање на ,,топла вода,,. Дури и едно мало гребење по површината на македонскиот криминал, ќе се видат прстите на домашните Алкапоневци. Колкумина се од високите врвови на власта. Па, пратеници.Па, градоначалници... Бизнисмените, тие се посебна сорта - апаши со ,,лиценца,, дадена од власта. Не се осамени грчките ајдуци кои домашниот капитал го изнеле надвор од земјата. Нашите одамна ги имаат совладано тие вештини - куќи или станови во Америка, вили и јахти во Грција, децата во странски престижни колеџи. А дома, сите глумат патриотизам. Бучковски, нормално е да не дига телефон за новинарите, кои место полицијата да засуче ракави, тие бркаат вештерки.
obikolnica, 27.09.2012 09:37:45
што да одговара на плажа е!
ESM-EVN, 27.09.2012 10:40:28
E zatoa brzashe da go prodade ESM, Mislam deka go prodade za 220 miloni evra i so zadovolstvo mu gi ostavi na Grujo da gi troshi. Ama provizijata , koja nachelno i regularno iznesuva 4% - vo negov dzeb! Za neregularnoto i da ne zborime, kako i za tenkovite i red drugi raboti. Povrh se, i toj go optuzi Branko, odnosno se posluzi so onaa vmro-vskata - Branko e kriv! A *intelegentnite* anti-demonstranti namesto kaj nego, otidoa kaj Brane. Ova ne znachi da go branam Branko, ama daleku e od pametta da e on edini lopov i predavnik vo ovaa drzava. A se mu se nemu natovari!
Mark, 27.09.2012 15:53:56
Epohalno otkritie - Katimerini e maedonski opoziciski vesnik blizok do SDSM! A be *prerodenive* da ne se *na nesto*?
девичанецот, 27.09.2012 20:46:24
Ајде, Бучковски, ако си достоен маж јави се. Потврди, или демантирај, трето нема. Секако иманешто тука и од продажбата на Електродистрибуција, која беше ете така баш очигледна со одреден личен интерес. Во многу земји во транзиција премиерите па и претседателите, баш за такви дела судски си одговараат. Што ќр си посееш, богами тоа и ќе си жнееш.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Време
Скопје, 16°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 13°C

Недела
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (12)
Докторите на Тито во колиба. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Операција на колк во живо во „Аџибадем Систина“
Операцијата на 48 годишен пациент, траеше два часа, а ја следеа во живо голем број еминентни ортопеди, трауматолози и фи...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |